Європейський регулятор може визнати криптовалюту фінансовим інструментом

11 січня 2019, 05:36

На думку експертів, до даної категорії увійдуть активи, пов'язані з можливістю отримання прибутку

Деякі криптовалюти можуть бути кваліфіковані як фінансові інструменти відповідно до директиви Євросоюзу "Про ринки фінансових інструментів" (MiFID). Про це заявили представники Європейського управління з цінних паперів і ринків (ESMA), пише CoinDesk.

Реклама

На думку експертів, до даної категорії увійдуть активи, пов'язані з можливістю отримання прибутку, наприклад, під час первинних пропозицій монет (ICO). До них буде застосовуватися повний набір правил, що діють в ЄС.

"Всі активи, які не є фінансовими інструментами, мусять підпадати під дію законів про протидію відмиванню грошей", – пояснили в ESMA.

Втім, додав регулятор, питання класифікації "залишається відкритим і передбачає перегляд певних вимог", відповідно його обговорення має відбуватися на загальноєвропейському рівні.

Для захисту інвесторів фахівці ESMA пропонують зобов'язати компанії розкривати ризики всіх без винятку криптовалютних продуктів.

Реклама

"За належного регулювання ICO може стати дієвим інструментом", – вважають в ESMA.

Водночас Європейське банківське управління (EBA) закликало Європейську комісію вивчити необхідність створення єдиних криптоправил в регіоні.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Попередження EBA про високоризикову природу віртуальних валют залишаються в силі", – нагадав виконавчий директор EBA Адам Фаркас.

Також EBA закликав комісію під час проведення аналізу прислухатися до рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), які будуть опубліковані в червні 2019 року.

Нагадаємо, експерт розповів, що гальмує легалізацію біткоіна в Україні. На думку начальника управління стратегії та реформування банківської системи НБУ, нагляд за галуззю вже здійснюють занадто багато регуляторів.

Реклама

Раніше ми писали, що великі економісти Естонії та Ізраїлю назвали біткоін "спекулятивним бульбашкою". Водночас ізраїльський економіст не виключив, що надалі держави можуть випустити власні цифрові гроші.

Як повідомлялося, рейтингове агентство Weiss впевнене: настав найкращий час для покупки біткоіна. Агентство, яке в минулому посідало двоїсту позицію відносно криптовалюти, написало, що біткоін "не кане в лєту".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти