Впаде до нуля чи злетить до 20 тисяч доларів: що буде з курсом біткоіна 2019 року

Нинішнього року біткоін відзначить 10-річний ювілей

Минулий 2018 рік став роком карколомного падіння курсу біткоіна і багатьох інших криптовалют. Як писав сайт "Сегодня", за останній рік біткоін втратив в ціні близько 85%. З цієї точки зору найпопулярніша криптовалюта, до якої вже кілька років прикута увага всього світу і яка ще нещодавно претендувала на роль "грошей майбутнього", стала одним з найсильніших розчарувань року.

Втім, з середини грудня різка девальвація криптовалюти припинилася. Останні три тижні біткоін навіть робить деякі спроби зміцнення. Які, втім, наразі не надто переконливі і чергуються з рівнозначними періодами "просідання" ціни. Що прогнозують експерти криптовалюті на 2019 рік?

Реклама

Цього року криптовалюта відзначатиме 10-річчя з дня своєї появи. До кінця 2018-го капіталізація ринку оцінювалася в 133 млрд доларів. Але єдиної точки зору на криптовалюту як явище немає до сих пір. Як немає і однозначного розуміння майбутнього біткоіна. Одні експерти – як, наприклад, прихильник альткоінів Калвін Айр – прогнозують, що ціна біткоіна вже цього року "впаде до нуля". Інші – як, наприклад, представник крипто-центру BitPay Сонні Сінгх – пророкує на кінець нинішнього року курс 15-20 тисяч доларів за один біткоін. Багато гравців ринку криптовалют – як, наприклад, експерти агентства Weiss – переконують, що зараз найкращий час інвестувати в біткоіни, поки він "на дні".

Більшість опитаних нами експертів вважають, що цього року не варто чекати нового періоду злету біткоіна.

"Пузир біткоіна остаточно луснув, здувся в 5 разів з максимумів річної давності. Якісь руху ціни вгору і вниз, як і раніше будуть (вниз – з більшою ймовірністю). Але чекати зростання курсу в рази і розглядати біткоін як інвестиції я не рекомендую", – говорить старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

"Прогнозуємо курc біткоіна на кінець 2019 року менше 1000 доларів за один біткоін. Сплески ще можливі, однак довгостроково хайп пройшов, і вартість біткоіна продовжить знижуватися з перспективою досягти відміток навіть $ 300. Технологія залишиться, біткоін піде або залишиться долею невеликої групи учасників", – вважає старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин.

Однак є й інша думка. Зокрема, експерт в області криптовалют, засновник проекту REMME Олександр Момот вважає, що курс біткоіна ще продемонструє зростання. Хоча, найімовірніше, або в самому кінці 2019 року, або ще пізніше.

"Кінець 2017 року – початок 2018-го – це був пік. І протягом усього року ціна знижувалася, тому що здувається черговий пузир. Але він здувся дуже сильно. Зараз досить велика кількість людей використовують біткоіни, кількість транзакцій висока. Але ціна, як зазвичай в пікових значеннях – як вгорі, так і внизу – падає сильніше, ніж фундаментально могла б бути. Тому наступний рік, я думаю, ціна буде досить низькою. Можливо, до кінця року або на початок 2020 року курс почне зростати. Всі ці прогнози ґрунтуються на попередньому витку, 2013-2014 рік, коли були попередній зліт і падіння. Можливо, цього разу це займе трохи більше часу, тому що зі збільшенням кількості користувачів реакція стає повільнішою. Тобто менше часу потрібно для злету і більше – для падіння і консолідації", – пояснює Олександр Момот.

Реклама

Як підрахували в компанії "99Bitcoins", 2018 року "поховати" першу криптовалюту намагалися 90 разів . Однак, незважаючи на стрімке падіння курсу біткоіна і його "послідовників", криптовалюти досі викликають жвавий інтерес у багатьох країнах світу і у великих компаній. Їх намагаються створювати на офіційному рівні, втискати в правові рамки, оподатковувати, користуватися їхніми технологіями. Наприклад, в Індії зараз йде робота щодо легалізації криптовалюти. У Франції вирішили багаторазово розширити торгову мережу з продажу криптовалют. Про намір створити власну криптовалюту заявили в компанії Facebook.

В Україні також активно використовують і сильні, і слабкі сторони криптовалют. Наприклад, в одному з сіл Дніпропетровської області завдяки керівникам місцевого самоврядування жителі отримали доходи від операцій з криптовалютами. А ось у Вінницькій області та в Києві деякі чиновники Державної фіскальної служби навчилися використовувати криптовалюту для відмивання грошей.

В асоціації "Блокчейн України" впевнені, що 2019 року і Україна визначиться принаймні зі статусом криптовалют.

"Насамперед необхідно визначити статус криптоактиву: річ, цінний папір, платіжний засіб? На сьогодні жоден з існуючих об'єктів цивільного обороту не підходить під критерії сутності криптовалют. Тому в Україні необхідно створити нові норми регулювання, які б відповідали вимогам галузі", – вважають в асоціації.

Реклама

Робота над концепцією регулювання крипто валют триває в Україні з початку 2018 року. У Верховній Раді зареєстрований не один законопроект на цю тему. В асоціації вважають, що з вже створених законопроектів найближчим до вирішення проблеми є проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами" (№9083). Його називають компромісним між інтересами держави і бізнес-спільноти. Він передбачає введення нового типу активу для оподаткування – віртуальний актив, який включає криптовалюти і токен-активи. Законопроектом пропонується обкладати 5%-вим податком прибуток від операцій з віртуальними активами, при яких "віртуальні" гроші будуть обернені в гроші "реальні".

У свою чергу, Олександр Момот вважає "узаконення" біткоіна безглуздим і даремним як для криптовалюти, так і для держави.

"Це все одно, що узаконити повітря. Це безглузда процедура", – говорить він. На думку експерта, єдине, що може дати узаконення криптовалют, – це можливість переводити гроші з криптовалюти у валюту реальну.

"Але робити такий канал переливу не хоче ні комісія з цінних паперів, ні фінрезерв – через те, що криптовалюту ніхто не контролює. Це дуже небезпечно для них", – говорить Олександр Момот.

Водночас експерт вважає, що 2019 року дійсно можуть з'явитися проекти, в яких використовуються технології криптовалюти – блокчейн і токени.

"Наразі в 99% випадках в тих проектах, які вже реалізовані, насправді наразі не використовується блокчейн. Або його приліпили збоку і він також не використовується. Сьогодні ще дуже мало проектів, в яких реально є токен-економіка і де реально потрібен блокчейн. Наприклад, блокчейн-проект Ripple, який інтегрується в банки, – там немає блокчейна і там не використовується токен. Це просто система клірингу, це можна робити і без блокчейна. Є системи нового покоління, які теоретично можуть вирішити цю проблему. Ми, наприклад , теж робимо систему, яка фіксує ціну транзакції в доларах. Але це все наразі в розробці, це все з'явиться 2019 року. Я думаю, що 2019 року з'являться компанії і технології, які можуть дійсно чимось поліпшити існуючий бізнес і реально використовувати блокчейн", – прогнозує Олександр Момот.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,77
17,70
30,98
30,69
28,98
17,88
32,59
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,76
28,30
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти