ТОП питань про "комуналку": що робити з боргами і чому важливо платити за рахунками

Фахівці розповіли, як за допомогою багатозонних лічильників можна платити за електроенергію на 60% і чому рахунки за опалення можуть приходити влітку

Кияни можуть оформити договір на опалення, електроенергію та гаряче водопостачання прямо біля свого будинку. З 12 травня "Київенерго" направило десятки мобільних центрів для обслуговування клієнтів в різних районах міста. У наметах працюють кілька фахівців, які консультують місцевих жителів з питань надання послуг, приймають документи для оформлення договорів і реєстрацій пільг. Сайт "Сегодня.ua" з'ясував, як працюють мобільні офіси "Київенерго", і попросив фахівців відповісти на найпоширеніші питання про "комуналку".

dsc02786

Реклама

Спеціаліст "Київенерго" Надія працює в мобільному центрі обслуговування клієнтів (ЦОК) з осені минулого року. За цей час вона проконсультувала сотні городян. Найчастіше, як розповідає Надія, киян цікавить зростання тарифів, які встановлює національний регулятор, а також процедура оформлення пільг. Крім того, за допомогою мобільних ЦОКів кияни, особливо це актуально для пенсіонерів, можуть не везти документи для оформлення прямих договорів з "Київенерго" в офіс стаціонарних центрів обслуговування компанії, а передати їх в "намет".

"Люди йдуть на роботу і по дорозі заходять до нас. Іноді дякують за те, що тут працюємо. Якщо раніше потрібно було стояти в черзі, то тепер можна навіть не виїжджати зі свого району, а просто вийти з дому. Багато пенсіонерів звертаються, їм важко добиратися в стаціонарний офіс. Взагалі робота з людьми приємна", – розповідає Надія.

Фахівці мобільного центру на прохання "Сегодня.ua" відповіли на найпоширеніші питання городян.

Реклама

Правда, що взимку за опалення доведеться платити удвічі більше? І з 1 липня подорожчає гаряча вода?

За рішенням Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в Україні 1 липня 2016 року набрали чинності нові тарифи на гарячу воду і опалення.

.png_32

У структурі тарифу на опалення вартість газу зросла в кілька разів. Так, якщо раніше для виробництва 1 Гкал тепла необхідно було витратити "блакитного палива" на 392,45 грн, то після перегляду Кабміном тарифу на газ ця цифра збільшилася до 902,97 грн.

Реклама

Що робити, якщо отримав у спадок квартиру з величезними боргами за "комуналку"?

Заборгованість, в будь-якому випадку, необхідно погасити. Якщо є можливість, можна погасити борг одразу, а можна його реструктуризувати і виплачувати частинами.

Новий власник квартири обов'язково повинен звернутися в центр обслуговування клієнтів "Київенерго" для переукладення договору та переоформлення особового рахунку на своє ім'я.

Необхідно взяти з собою такі документи:

• копію та оригінал документа, що підтверджує право власності на житло, зареєстровану в БТІ;
• копію та оригінал паспорта власника;
• копію та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
• всі квитанції про сплату за електроенергію;
• показання лічильника на момент звернення.

Якщо є право на пільгу, необхідно принести з собою документи, які її підтверджують.

Навіщо укладати договори з "Київенерго"? Без цього відключать гарячу воду?

Навіть якщо договір в паперовому вигляді не буде укладено, компанія залишається виконавцем послуг із опалення та гарячого водопостачання в будинках тих киян, які визначили "Київенерго" виконавцем цих послуг.

Якщо немає індивідуального договору з клієнтом в паперовому вигляді, послуги надаються на підставі договору-приєднання, опублікованого в газеті "Хрещатик" і на сайті для клієнтів "Київенерго".

Щоб отримати паперову версію договору, потрібно звернутися в мобільний ЦОК або стаціонарний офіс з наступними документами:

1) документ, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом певною фізичною особою;
2) паспорт (або його замінює) власника житла;
3) довідка про присвоєння ідентифікаційного номера власника житла;

Якщо в квартирі встановлені лічильники гарячої води, додатково потрібно надати:

4) паспорт приладу обліку (лічильника) або свідоцтво про повірку приладу обліку;
5) квитанція з останніми оплаченими показниками за приладами обліку (лічильниками);
6) поточні показання лічильника;

Якщо в квартирі встановлені лічильники теплової енергії, додатково потрібно надати:

7) оригінал проекту на установку приладу обліку теплової енергії в двох примірниках, узгоджений балансоутримувачем житлового будинку;
8) технічний паспорт на квартиру (при відсутності – довідку від балансоутримувача з даними про опалювальної площі квартири);
9) паспорт лічильника;
10) Акт виконаних монтажних робіт по установці приладу обліку;
11) останню оплачену квитанцію за послугу централізованого опалення.

Як можна заощадити на "комуналці"?

По-перше, можна скористатися субсидією, для цього необхідно заповнити два документи – заяву та декларацію. Після цього їх можна відправити звичайною поштою до районного місцевого управління праці та соціального захисту населення.

По-друге, можна економити за допомогою багатозонних лічильників. Такі прилади дозволяють власникам двозонних лічильників з 1 квітня 2015 року одержати отримувати знижку в 50% при оплаті за електроенергію, спожиту в нічний час доби (з 23:00 по 07:00). Знижка для власників тризонних лічильників на електроенергію, спожиту вночі (з 23:00 по 07:00), становить 60%.

Коли це можливо, власникам таких лічильників варто активніше споживати електроенергію в нічний час.

Крім того, 50-70% коштів, які витрачаються на комунальні послуги, можна економити за допомогою енергоефективності. Для цього краще залучити професійного енергоаудитора від "Київенерго", який допоможе виявити походження нераціональних витрат енергії в будинку. Енергоаудитор повинен, в тому числі, розробити план заходів щодо скорочення енерговитрат, терміни їх окупності і джерела фінансування таких заходів.

Отримати таку консультацію можна в Центрі обслуговування клієнтів на вул. Мельникова, 31. Попередньо потрібно записатися за номером телефонів: 1588 або 044-201202-15-88

Чи можу я одночасно отримувати і пільги та субсидії?

Згідно з Постановою Кабміну від 27.04.2016 р. №319, на період отримання субсидій громадяни не будуть отримувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Таким чином, якщо українці мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, управління праці та соціального захисту населення не буде нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії.

Пільга знову буде враховуватися при розрахунку суми до оплати в разі закінчення терміну дії субсидії або якщо Ви прийняли рішення користуватися пільгою замість субсидії.

Як можна замовити безкоштовну повірку квартирних лічильників гарячої води?

Квартирний лічильник гарячої води можна замовити безкоштовно на сайті Київенерго (розділ "Для будинку-теплоенергія"). Також замовити послугу безкоштовної повірки приладів обліку гарячої води можна в контакт-центрі компанії за телефоном 1588 або (044) 202-1588 (для дзвінків з мобільного).

Після оформлення заявки повірка виконується протягом 14 робочих днів. За день до візиту майстра клієнту зателефонує фахівець "Київенерго" і узгодить зручний час візиту.

Чому важливо повідомляти в "Київенерго" свідчення квартирних лічильників – електричної енергії, гарячої води і опалення?

На підставі переданих клієнтами показань "Київенерго" формує суму до оплати, що дозволить уникнути безлічі клопоту і істотно заощадити час. Адже для клієнтів зручніше отримати сформований на підставі переданих показань рахунок і переконається в коректності нарахувань, ніж самим розраховувати суму до оплати або відслідковувати актуальність тарифів.

Показання по електроенергії потрібно передавати щомісяця 1-го числа, показання квартирних лічильників з гарячої води і опалення – в останній тиждень кожного місяця.

Повідомити свідчення можна за допомогою особистого кабінету на сайті "Київенерго" (в особистому кабінеті), або з будь-якого номеру телефону компанії.

Навіщо потрібні особисті кабінету на сайті "Київенерго"?

Для побутових клієнтів "Київенерго" на сайті www.kyivenergo.ua є два особистих кабінети:

• з електроенергії
• з гарячої води і опалення

У Особистих кабінетах можна ознайомитися з історією нарахувань і оплат, проконтролювати надходження коштів, передати показання, оплатити банківською картою і багато іншого.

Чому влітку приходять рахунки за опалення? Адже влітку вдома не опалюють.

"Київенерго" здійснює нарахування за послугу з централізованого отопленіютолько в опалювальний сезон (Постанова НКРЕКП № 1171 від 31.03.2015) .рахунок за опалення, який надходить в міжопалювальний період, можна використовувати для оплати заборгованості за послуги попередніх періодів або для внесення авансового платежу за послугу , яка буде предоставлятьсяв наступному опалювальному сезоні.

Яка користь від багатозонних лічильників?

Баготозонні лічильники дозволяють платити за електроенергію, спожиту вночі, на 50% менше в разі двозонного обліку і на 60% менше в разі трьохзонного обліку електроенергії.

Максимально вигідним використання зонного лічильника буде для тих, хто щомісяця споживає 500 і більше кіловат-годин. Багатозонний електролічильник дорожче однозонного лічильника, тому період окупності буде залежати від рівня споживання електроенергії.

Трьохзонний облік буде вигідним тільки в разі, якщо Ви майже не користуєтеся електричною енергією в пікові години. Двозонний облік вигідний завжди.

dsc02780

Графік роботи мобільних ЦОКів:

"Взагалі, це дуже зручно. Раніше треба було кудись їхати, а зараз все під будинком. Я тут отримала брошурки, вдома почитаю. Взагалі складно зараз розібратися, що як платити. Все змінюється. Взяла список з переліком документів, а в наступний раз прийду і принесу документи, щоб договір укласти. Звичайно, спасибі, що так все зручно", – розповідає пенсіонерка Галина Андріївна.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
54,00
53,50
53,50
39,95
54,90
52,90
53,90
35,90
55,74
54,29
54,30
36,77
55,79
54,38
54,29
36,99
55,90
53,90
52,90
35,90
59,99
57,99
56,99
36,72
59,99
57,99
57,99
36,73
59,99
57,99
56,99
36,64
60,49
57,79
56,49
36,83
-
51,63
51,49
34,93
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

37649.77

Dogecoin (DOGE)

0.08

Ethereum (ETH)

2031.24

Litecoin (LTC)

69.43

Ripple (XRP)

0.6

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти