ТОП-5 питань про субсидії "живими" грошима: Кабмін дав відповіді

27 грудня 2018, 13:30

Монетизація пільг почнеться з 1 січня 2019 року і пройде в три етапи

Кабінет міністрів офіційнозатвердивмонетизаціюсубсидій в Україні. У 2019допомогапооплатіжитлово-комунальнихпослугбудутьздійснювативгрошовій формі.

Реклама

З 1 січняті,хтозвертаєтьсязасубсидієювперше,будутьотримуватисубсидіювіддержавинаперсональнийрахуноквОщадбанку.З 1 травнямонетизаціяторкнетьсятих,хтоотримуєсубсидіювжебагатороків,аз 1 жовтнязапрацюєповномасштабнамонетизація,коликоженсубсідіантбудеотримуватиза результатамиопалювальногосезонуготівкоювсе,щобулозекономлено.

Узв'язкузвведеннямновогопорядкувиплатКабмінвідповівнанайчастіші запитанняукраїнцівпро монетизаціюсубсидій.

  • Чи потрібноповторноподаватидокументинасубсидії?

"Так,всімодержувачампільгісубсидійобов'язковопотрібновтравніподатизаявунамонетизаціюідеклараціюпро доходивуправліннясоціального захистунаселення,атакожнадатидозвілнаобробкуперсональнихданих",-відзначаютьвКабміні.

ВОщадбанкприцьомуйтине потрібно.

Реклама

Не доведетьсяоновлюватидокументтим,хтозвернетьсязадопомогоювпершев 2019році.

  • Чи потрібносамостійновідкриватирахуноквОщадбанку?

"Накожногоодержувачасубсидій,післяобробкизаявинамонетизацію,будеавтоматичновідкритийперсональнийаккаунтвбанку,вякомубудутьвідображатисяжитловісубсидіївгрошовій формі",-пояснюютьвуряді.

Прицьомуаккаунтматимеспеціальнийрежимвикористання.Кошти з рахунку,впершучергу,будутьнаправлятисянаоплатупослугзаспожитийгаз,тепло,електроенергіюіводу.ОщадбанкбудещомісяцяінформуватисубсидіантівіпільговиківSMS-повідомленнямпро надходженнякоштіввіддержави,їхвикористання,залишок.

Ужепіслязакінченняопалювальногосезону-вчервні-суминевикористанихкоштівперераховуватиметьсянапоточнірахункисубсидіантів.

  • Як буде проходити оплата комуналки?

"Всебудевідбуватисяавтоматично.Щомісяцяпостачальникикомунальнихпослугбудутьформуватионлайн-платіжкусубсидіантадляОщадбанку.Банк,згідно з наданою інформацією,будеперераховуватисубсидію.Про цеіпро те,скількизалишаєтьсязаплатитизакомуналку,ОщадбанкбудевідразуінформуватисубсидіантаSMS-повідомленням",-розповідаютьвуряді.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки
Реклама

Длясубсидіантівбудутьствореніособистікабінети,вякихможнавідстежитиінформаціюпро розмірдопомогита залишок коштів,атакожознайомитисязперелікомкомунальнихпослуг,якіоплаченізарахуноксубсидії.

  • Чому Ощадбанк?

"Ощадбанк є державним уповноваженим банком по десятку урядових програм і має більше 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Банк має найбільшу мережу відділень – понад 3200, які присутні в тому числі в сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, і має великий досвід по виплат соціальної допомоги та пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк", - оясняют в Кабміні.

ПрицьомуніякихкомісійзаобслуговуванняперсональнихрахунківзсубсидіантівіпільговиківОщадбанкстягуватине буде.

  • Чому гроші не роздадуть відразу на руки?

Субсидіюотримуємайжеполовинаукраїнськихсімей.Якщовідразуроздатитакій кількостілюдейгрошінаруки,єризикгіперінфляціїікризикомунальнихнеплатежів,впевненівКабміні.

"Уявімо ситуацію, що 8 млрд грн щомісяця замість оплати комуналки потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже постачальники послуг не зможуть розрахуватися з тим же "Нафтогазом" за куплений газ. Тому допомога надходитиме на персональний аккаунт субсидіанта і пільговика в Ощадбанку, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону енергозберігаючі українці зможуть забрати з банку готівкою", – відповідають в Кабміні.


Реклама

Нагадаємо,ранішежурналісти"Сегодня"розбиралисяколи іякпройдемонетизаціясубсидій на ЖКП. Експертикажуть,щозапропонованийурядоммеханізммонетизаціїзанадтогроміздкий,іпобоюютьсязатримокзвиплатамизекономленихукраїнцямигрошей.


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти