Скільки доведеться платити за опалення за новим законом і як поміняються тарифи восени

10 серпня 2017 7:10

Олександр Литвин

У Кабінеті міністрів заявляють: підстав для перегляду тарифів немає, проте субсидіантам все одно доведеться платити більше

Українцямвжечерезкількамісяцівприйдутьпершіплатіжкизаопалення.Тарифнатеплопрактично незміниться,однаквідповідно до закону"Про комерційний обліккомунальнихпослуг"платитидоведетьсяза новими правилами.Крімтого,щевтравніуряд змінивпрограмусубсидій.Сайт"Сегодня"з'ясував,щочекаєукраїнцівуновомуопалювальномусезоні.

Як будуть рахувати опалення

Реклама

Кількатижнів томупрезидентПетроПорошенкопідписавзакон"Про комерційний обліккомунальнихпослуг".Постачальникитеплаповинніу всіхбагатоповерхівкахвстановититеплолічильники.Заплатятьзацесаміспоживачі-вартістьприладіввключенавтариф.Прицьомуякщоєквартирнийлічильник,платіжкабудеформуватисяза принципом:показаннявласноголічильника+частинавартостіопаленнязагальноїплощі(під'їзду).До слова,у багатьохмістахтепловілічильникивжепоставиливбільшостібагатоповерхівок.

Остаточнерішення,за якою методикоюбудутьрозраховуватисумивплатіжках,повинніприйнятипрофільніміністерства."Устатті10Законуйдетьсяпро те,щорозподілобсягівкомунальнихпослугміжмешканцями будинкузіндивідуальнимивузламирозподіленогообліку(квартирнимилічильниками)будерозподілятисяза методикою,визначеною центральниморганомвладивсферіЖКГ",-відзначаєдиректорДТЕКЕСКОЄвгенБушма.

ЯккажеекспертвсферіенергоефективностіАндрій Желєзний,найчастішеустановкалічильникадозволяєплатитина20-25%менше.Безлічильниківукраїнціплатятьза нормативами,якібуваютьвищереальногоспоживання.Правда,можебутиізворотнаситуація.Якщовбудинкудірявівікнаінеутепленістіни,післяустановкилічильникасумивплатіжкахможутьвирости.Убудь-якомувипадку,упевненийексперт,установкалічильника-правильнерішенняіпершийкрокнашляхудоекономії.

1253528_2

Реклама

Фото: архів

До слова, в меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання до кінця літа впровадити абонентську плату на опалення. "Ми будемо застосовувати тарифи на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці", – йдеться в меморандумі з МВФ. Введення тарифу "на доставку опалення" фактично означає, що тариф поділять на дві складових: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури. Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – круглий рік.

Не пропусти!
Вдома у Шеви! Де і коли Італія готується зіграти з Україною в 1/8 фіналу Євро
Італія vs Україна

На запит сайту "Сегодня" член Національної комісії, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Руслан Машляковський пояснив: "встановлення двоставкових тарифів на центральне опалення може бути виключно ініціативою компанії-постачальника тепла". Як пояснили в департаменті теплопостачання НКРЕКУ, компанія-постачальник повинна узгодити рішення про введення абонплати з місцевою владою, провести обговорення і тільки після цього – направити свої розрахунки в комісію. У НКРЕКУ розрахунки перевірять і приймуть рішення, затверджувати тариф, чи ні.

Якщонововведеннявсе-такиприймуть,українцямдоведетьсяцілий рікплатитиабонплатузатепло(від20до100гривеньзалежновідпостачальника),авопалювальнийсезонплатитищейзавикористаніГкал.

Доведеться платити більше?

У травні нормативи споживання тепла скоротили. Для газового опалення – з 5,5 до 5 кубів на квадратний метр, а для центрального – з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр опалювальної площі. А враховуючи, що субсидія покриває соціальну норму, пропорційно скоротиться і знижка на опалення. Наприклад, якщо минулої зими на опалення будинку площею 70 квадратів субсидія покривала 385 кубів газу, після скорочення нормативів на цей же будинок дадуть всього 350 кубів. Якщо споживати по "старому нормативу", за зайві 35 кубів доведеться платити без субсидії. За діючого тарифу на блакитне паливо такий обсяг обійдеться в 238 гривень.

До речі,сайт"Сегодня"розробивкалькуляторсубсидії.Зйогодопомогоюможнадізнатися,якусубсидіюможнаотримативцейопалювальнийсезон.

Скільки доведеться заплатити за комуналку з субсидією
Скільки людей у вашій родині:
Який загальний дохід на вашу сім`ю (грн):
Як ви опалюєте будинок:
Є центральне опалення
Опалюю газом
Яка площа вашої оселі (m2):
Скільки можу заплатити за комуналку*:
* Якщо зазначеної суми достатньо для оплати комунальних послуг без субсидії, "знижка" не надається
Що покриває субсидія:

Калькулятор показує приблизний розрахунок. Остаточне рішення про призначення субсидії приймає місцевий орган соцзахисту, де також можуть розрахувати точну суму субсидії.

Реклама

Ціни на газ в Україні встановлює Кабінет міністрів, а вартість опалення затверджує Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг. Як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, вартість блакитного палива може коливатися залежно від рівня інфляції, проте підстав для різких стрибків, впевнений прем'єр, на даний момент немає. "Ціни (на газ – ред.) будуть залишатися в природних коливаннях ціни відповідно до інфляційних процесів в тому числі. Тому якихось різких змін в ціноутворенні не відбудеться. А що стосується цін на послуги ЖКГ, вони формуються на місцях або незалежною комісією з регулювання ринку комунальних послуг (НКРЕКУ – ред)", – заявив глава уряду.

У той же час експерти в сфері енергетики впевнені, що підстави для зростання тарифу на блакитне паливо, а значить і на опалення – є. Так, Кабінет міністрів "прив'язав" тариф на газ до вартості імпортного палива. Коли формувався тариф 6,8 гривні за куб, газ для України коштував 185 доларів, а в бюджеті на цей рік передбачено: газ буде коштувати вже 246 доларів. Згідно з постановою Кабміну №90 від 21 лютого, тариф на блакитне паливо повинні переглядати першого квітня та першого жовтня кожного року. При перегляді будуть враховувати середньомісячні показники цін на газ на німецькому хабі NCG (за півріччя). Якщо виявиться, що тариф, сформований за імпортним паритетом, вище чинного не менше, ніж на 10%, ціни повинні переглянути. Детальніше про те, чому можуть підвищити тарифи, можна прочитати тут

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти