Пеня повертається: українцям посилять покарання за борги по "комуналці"

19 квітня 2019, 14:18

Юристи пояснили, в яких випадках платити додаткові суми – не обов'язково

Заборгованість українців за комунальні послуги досягла 69 млрд гривень. І ця сума зовсім незабаром може знову збільшитися. Уже в травні неплатникам повернуть пеню. "Сьогодні" дізнавалися, наскільки зростуть суми в платіжках недоброякісних споживачів.

Реклама

Киянка Тетяна Зинов'єва підраховує борги за комунальні послуги. Загальна сума вражає – 35 тисяч гривень. Жінка пояснює, що не може платити через маленьку пенсію. А вже незабаром борг може збільшитися через пені.

Нараховувати пеню почнуть з 21 травня. Правда, штрафи будуть нараховуватися тільки на нову заборгованість – ту, яка з'явиться з наступного місяця.

Платити додаткові суми доведеться, якщо сума боргу складе понад 340 гривень. Тоді щодня нараховуватиметься ще 0,01% від заборгованості. За рік пеня складе 3,65%. Наприклад, до 1000 гривень кожен день буде додаватися 10 копійок. Але сумарний розмір пені не може перевищувати загальну суму боргу.

"А чому я повинна платити пеню за такі ціни? Як я можу заплатити, якщо мені не вистачає на їжу?" – обурюється пенсіонерка Тетяна Лебедєва.

Експерти ж заспокоюють: штрафи чекають не всіх.

"Це буде вирішувати той чи інший оператор з надання певних житлово-комунальних послуг. Інформація про стягнення повинна бути прописана в договорі", – пояснює експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук.

Реклама

Читайте також: Пеня, суди, відключення: боржників за комунальні платежі чекають суворіші покарання

Юристи кажуть, що якщо пеню нарахували, але вас не попередили, платити її не варто.

"Самим підприємствам, що надають послуги, дуже складно довести і обґрунтувати обсяги рахунків, які вони виставляли жителям. Нехай підприємство звертається до суду", – каже адвокат Віта Струкова.

Втім, боржникам слід більше боятися не пені, а штрафів. Компанії мають право на їх стягнення без попередження.

"У них є можливість нараховувати, крім того, що написано в договорі, ще 3% і індекс інфляції", – попереджає адвокат.

Експерти нагадують, що боржників позбавляють субсидій. До того ж є ризик залишитися і зовсім без світла або газу. Раніше "Сьогодні" вже поспілкувалися з юристами і дізналися, коли можуть забрати житло за неоплачену комуналку, чи можна цього уникнути, і як відбувається процедура конфіскації майна.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти