Нові правила нарахування субсидій: хто залишиться без допомоги

6 травня 2018, 07:24

Олександр Панченко Олександр Панченко

Не отримають держдопомогу власники нових авто, великих квартир, а також здають в оренду житло

З 1 травнявступиливсилуновіправиланарахуваннясубсидій,затвердженіКабміном. Держдопомогу будуть видавати живими грошима, ане знижуватизарахунокдержавималозабезпеченимоплатуза"комуналку",якбулодосі,томуумовидляотриманнясубсидійсталинабагатожорсткіше.Планується,щомонетизаціясубсидійпочнетьсяз наступногоотопсезона-з 15 жовтня.Владавжеозвучила,скількилюдейвтратятьжилсубсидії-кожнап'ятасім'я.Експертикажуть,щочислосубсидіантівможезменшитисянавітьбільше-майженатретину.

Що прийняли

Такі заходи в уряді мотивують тим, що багато людей приховують високі доходи, щоб оформити держдопомогу: реєструють у великій квартирі преміум-класу, де вони проживають, тільки самотню родичку з мінімальною пенсією або приховують, що знаходяться на заробітках за кордоном, оформлені на роботі нелегально або за мінімальну зарплату, а також що здають житло або іншу нерухомість в оренду. За словами директора департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка, в результаті до 20% домогосподарств можуть втратити жилсубсидії.

Головнінововведеннятакі.Повернуто нормупро те,щоодержувачемсубсидіїне можебутивласникавтомобіля(не старше5років,тобтовласниківстарихлегковиківцене торкнеться),крім мопеда і машини, наданої органом соцзахисту населення (для інвалідів). Не призначать тепер субсидію, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а вдома – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Той, хто здає в оренду житло або іншу нерухомість, повинен буде вказати дане джерело доходів в декларації, яка подається при зверненні за субсидією. Якщо претендент на держдопомогу не вказав факт оренди і це виявить соцінспектор при перевірці – субсидіанта не тільки позбавлять субсидії, а й повідомлять в фіскальну службу про несплату ним податків (загрожує штраф до 34 тис. грн). Коли претендент на субсидію заявляє, що він безробітний, але при цьому не перебуває на обліку в центрі зайнятості, йому автоматично нарахують дохід 5286 грн (три прожмінімуми).

Що урізали

Реклама

Крім того, Кабмін з 1 травня урізав оплачувані державою норми витрати на субсидування опалення, на яке йде левова частка держкоштів. Тепер на обігрів 1 кв. м житла в межах соцнорм (21 кв. м на особу + 10,5 кв. м на сім'ю) субсидується 4,5 куб. м газу на місяць (було 5,5), або 30 кВт / год електроенергії (було 65 кВт / год), або 0,0431 Гкал при централізованому опаленні (було 0,0548). Розрахунок показує, що якщо для сім'ї субсидія на опалення була 1000 грн / міс., то тепер держава компенсує їм тільки 730 грн / міс. Мешканці доплатять не 176 грн, а 446 грн. У тих, хто гріється струмом або живе в багатоповерхівці, субсидія зменшиться на 27%, у тих, хто використовує газ, – на 10%.

Експерти

Економістикажуть,щоголовнапричинаобмеженнякількостісубсидіантів-нестачагрошейвдержбюджеті.

"У нас 44% семей получают госпомощь на оплату "коммуналки", в других странах — до 10%, наше государство уже должно коммунальщикам 27 млрд грн, — говорит президент Украналитцентра Александр Охрименко. — Есть и те, кто обворовывает бюджет, будучи состоятельным. После принятых Кабмином мер с нового отопсезона получателей субсидий станет на треть (до 2 млн семей) меньше".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти