В Україні посилюють вимоги до ломбардів

1 червня 2016 14:39

У Нацкомфінпослуг запевняють, що нововведення підвищать якість послуг

Українські ломбарди з середини літа працюватимуть за новими правилами. Про це повідомив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.

Реклама

Жорсткість вимог до мінімального капіталу ломбардів було анонсовано ще на початку року. Для ломбардів планувалося підвищення установчої суми по 200 тис. грн до 500 тис. грн. А для ломбардів, що мають відокремлені структурні підрозділи – до 1 млн грн.

"Є така позиція на ринку, що збільшення статутного капіталу в 2,5-5 разів – це несправедливо. Деякі міністерства розглядали підвищення статутного капіталу, як антиконкурентні дії. Треба було переконати, що це не призведе до істотного скорочення ломбардів, а також підвищить якість їх послуг і збільшить захист споживача. Оскільки нинішні 200 тис. грн. – недостатньо для установи, яка надає фінансові послуги", – зазначив Залєтов.

Також відповідно до нових вимог актів регуляторного впливу, Нацкомфінпослуг була змушена розписати ефективність постанови з точки зору економіки: доцільність введення, реакція, коротко – і довгострокові наслідки тощо. Цей процес зайняв додатковий час.

В тренді
Скасування "карантинних" субсидій і газовий шантаж Росії – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

"Зараз все розроблено і відправлено для ознайомлення", – констатував Залєтов.

Реклама

Найближчим часом документ буде узгоджений і пройде реєстрацію в Міністерстві юстиції.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти