В НБУ показали, якою буде нова двадцятка

17 липня 2018, 12:03

Українці побачать нові банкноти в 20 грн вже восени, а старі двадцятки обмінювати не доведеться

Національний банк України 17 липня презентував оновлену банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року з новим дизайном і удосконаленою системою захисту. Як запевнили в Нацбанку, нову банкноту номіналом введуть в обіг 25 вересня 2018 року. 

Реклама

У НБУ відзначили, що після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти старого зразка на нові . Замість цього, Нацбанк буде поступово заміщати зношені та пошкоджені двадцятки банкноти зразка 2003 року.

"Це – третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот старого зразка (після 100 і 500 грн – Ред.), розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності грівніˮ, – зазначив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

За його словами, в першу чергу Національний банк планує виготовити і ввести в готівковий оборот близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 гривень. Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу склала майже 127 млн штук – це близько 4,4% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу.

01_175

Реклама

 

На оновленій банкноті номіналом 20 гривень збережені основні зображення лицьового та зворотного боків банкноти зразка 2003 року. На лицьовій стороні розміщений портрет Івана Франка, який майже не відрізняється за дизайном від портрета на банкнотах номіналом 20 гривень зразка 2003 року. 

При цьому портрет Івана Франка переміщено в центр банкноти (раніше він був з правого боку), що відповідає розміщенню портретів на банкнотах нового дизайну номіналом 100 гривень (зразка 2014 роки) і 500 гривень (зразка 2015 року). На зворотному боці нова двадцятка зберегла зображення будівлі Львівського оперного театру. 

Оптично змінний елемент розташований з правого боку від портрета, як і на інших банкнотах нового зразка. Також було збільшено зображення номіналу і поліпшений знак для розпізнавання людьми з порушеннями зору. 

Розмір нової банкноти не змінився в порівнянні з банкнотами зразка 2003 року – українська двадцятка залишилась 69 мм в ширину і 130 мм в довжину. Не змінився і колір банкноти в 20 грн – вона поки буде переважно зеленою. 

Реклама

На оновленій банкноті містяться такі основні елементи захисту: 

  • багатотоновий водяний знак – видиме при розгляді банкноти проти світла зображення портрета Івана Франка, що повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти;
  • захисна стрічка – повністю занурена в товщу паперу полімерна стрічка, видима при розгляді лицьового боку банкноти проти світла (стрічка зміщена від центру банкноти для поліпшення ізносотійкості банкноти, відзначили в НБУ);
  • оптично змінна фарба (OVI), якою виконано стилізоване зображення квітки на лицьовій стороні банкноти. Це зображення змінює колір при розгляді банкноти під різними кутами зору з пурпурного (малиново-фіолетового) на оливково-зелений;
  • поліпшений ультрафіолетовий захист;
  • змінений і вдосконалений інфрачервоний захист;
  • серійний номер чорного кольору , виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

2_07

Коментарі до трансляції презентації НБУ

Нагадаємо, до 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Франка НБУ випускав пам'ятні двадцять гривень. Був надрукований мільйон таких банкнот, і продавали їх у теруправліннях Нацбанку по 27 грн, а 31 грн коштувала пам'ятна купюра в сувенірному конверті. 

Відзначимо, скоро в гаманцях українців з'явиться нова "дрібниця" номіналом в 5 і 10 гривень – 14 березня Нацбанк показав заміну паперових грошей. Як будуть вводити монети в обіг і навіщо вони українцям – з'ясовував "Сьогодні".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти