Українці стали охочіше брати позики в кредитних спілках

14 травня 2014 8:24

Поки банки втрачають клієнтів, КС збільшують портфелі

Поки банки втрачають своїх клієнтів, кредитні спілки (КС) утримують минулорічні темпи кредитування. Про це повідомили в найбільших об'єднаннях кредитних спілок, пише "Капітал".

Реклама

"Незважаючи на складну ситуацію в країні, обсяги кредитування населення нашими союзами в першому кварталі 2014 залишилися на торішньому рівні", – повідомив президент Національної кредитної асоціації України (НАКСУ) Петро Козинець. У січні-березні 2013-го обсяг виданих кредитів населенню склав близько 2,5 млрд грн.

За словами президента Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) Вікторія Волковська, кредитні спілки навіть змогли збільшити середній кредит до 7,4 тис. грн , тоді як минулого року він становив трохи більше 6 тис. грн.

Учасники ринку кредитних спілок вважають це хорошим показником на тлі зниження активності банків на ринку споживчого кредитування.

"У кредитних спілок рівень довіри до позичальників завжди був вищим, ніж у банків. Адже союзи видають позики тільки своїм учасникам, – пояснює ситуацію Козинець. Але незважаючи на довіру, вимоги кредитувальних установ посилилися, як правило, вони вимагають від позичальників надати одного-двох поручителів.

Реклама

"Наприклад, виросла кількість поручителів, яких потрібно надати позичальнику", – визнає голова правління об'єднання кредитних спілок "Програма захисту вкладів" Іван Вишневський. За його словами, багато кредитних спілок тепер вимагають надати не одного-двох, або ж навіть двох-трьох поручителів. Причому бажано працівників бюджетної сфери, де ризик залишитися без роботи, на їх думку, нижчий.

У портфелях спілок переважає споживкредитування. Так, за даними ВАКС, у першому кварталі 2014 на ці цілі спілками їх об'єднання було видано майже 530 млн грн, на будівництво і ремонт житла – більше 160 млн грн, а от аграріям – менше 70 млн грн..

Не пропусти!
Дружини футболістів збірної України готові до польоту і навіть пригледіли вертоліт
Дружини футболістів збірної України на білій вечірці: Юлія Кривцова, Маргарита Степаненко та Юлія Пятова

"Якщо від покупки побуттехніки або від ремонту житла тимчасово можна відмовитися, то аграрії навесні і восени потребують кредитування – вони повинні вкладати гроші, щоб зібрати урожай. Але союзи можуть видавати кредити тільки приватним особам, хоча дуже високий попит на них з боку невеликих сільських господарств", – констатує Волковська. Щоб вирішити проблему, керівники таких господарств сьогодні беруть позики у спілок на своє ім'я.

"Але в такому випадку вони не можуть віднести погашення кредитів на витрати господарства та зменшити базу оподаткування", – пояснює Козинець.

Ситуація з кредитуванням в союзах все ж погіршиться з подій на сході України, вважають фахівці.

Реклама

"У нас в Донецькій і Луганській областях перебуває майже чверть всіх союзів", – говорить Козинець. За його словами, далеко не всі союзи почали відчувати перебої в роботі у зв'язку з АТО, більше впливають паніка населення та економічна складова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти