Перехід на нові номери банківських рахунків: НБУ склав пам'ятку для клієнтів

24 квітня 2019, 06:06

Пам'ятку опублікував Національний банк України

Національний банк України (НБУ) підготував пам'ятку для клієнтів банків через введення у країні міжнародного номера банківського рахунку (IBAN), написала прес-служба регулятора у Facebook.

Реклама

У повідомленні сказано, що IBAN вводиться з 5 серпня 2019 року і складатиметься з 29 букв і цифр.

"З 1 листопада 2019 року застосування IBAN буде обов'язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, зокрема транскордонних переказів. Тобто всі переклади з 1 листопада будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN", – відзначили у НБУ.

Щоб збільшити зображення, натисніть на нього. Джерело: НБУ/Facebook

Щоб збільшити зображення, натисніть на нього. Джерело: НБУ/Facebook

Реклама

Згідно з документом, клієнти банків з 5 серпня до 31 жовтня будуть отримувати від банку інформацію про зміну рахунку за стандартом IBAN. У документах на переказ грошових коштів вони зможуть заповнювати тільки реквізит "Рахунок" за стандартом IBAN або реквізити "Код банку" і "Рахунок" (до зміни за стандартом IBAN).

З 1 листопада клієнти в реквізитах документів "Рахунок" мусять вказувати номер рахунку платника/одержувача тільки за стандартом IBAN.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Водночас банки з 5 серпня будуть відкривати всі нові рахунки за стандартом IBAN, формувати виписки за чинним рахунку клієнта з дати його відкриття ("історія рахунку") і виконувати арешт/примусове списання коштів незалежно від номера рахунку.

Крім того, з 5 серпня до 31 жовтня вони будуть виконувати переказ/зарахування коштів на рахунок за будь-якими варіаціями реквізитів, які обрав клієнт-платник, повідомляти контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів-об'єктів господарювання за стандартом IBAN; подавати (без заяв клієнтів) до Пенсійного фонду/органу соціального захисту перелік нових рахунків.


IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку. Спочатку його введення призначалося для стандартизації міжбанківських розрахунків на території Євросоюзу. Зараз він застосовується і в інших державах світу.

Реклама

У липні 2018 року в НБУ анонсували, що перехід на IBAN розпочнеться з 2019 року. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр, в яких буде вказано: код країни, контрольний розряд, код банку та номер рахунку.

У січні 2019 року голова НБУ Яків Смолій в інтерв'ю сайту "Сьогодні" заявив, що діючі рахунки будуть розширені додатковою інформацією. Детальніше читайте у матеріалі: Чому глава НБУ не носить банківські картки і як дізнатися свій новий номер рахунку: інтерв'ю з Яковом Смолієм.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти