В Україні оновлять форму банківських реквізитів

17 квітня 2019 21:50

Зміни відбудуться в зв'язку з введенням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN

Національний банк України оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів. Про це повідомили в прес-службі НБУ.

Реклама

Зміни відбудуться в зв'язку з введенням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN. Так з 1 листопада 2019 року в розрахункових документах буде виключений реквізит "Код банку".

Це дозволить уникнути дублювання реквізитів при оформленні розрахункових документів на переказ коштів і привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері.

Міжнародний номер банківського рахунку IBAN вже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" (далі – проект), що пропонується для громадського обговорення.

Реклама

Нагадаємо, що для України IBAN складається з 29 букв і цифр: код країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

Загалом введення IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Не пропусти!
Поставив на вас 50 гривень. Спасибі за перемогу: що пишуть гравцям України в Instagram
Сергій Сидорчук в матчі проти Нідерландів

Раніше ми писали, що в Україні відклали перехід на нові номери банківських рахунків. У НБУ вирішили перенести перехід на IBAN через прохання "банківського співтовариства".

У липні 2018 року в НБУ анонсували, що перехід на IBAN почнеться з 2019 року. Для України IBAN буде складатися з 29 букв і цифр, в яких буде вказано: код країни, контрольний розряд, код банку та номер рахунку.

У січні 2019 року голова НБУ Яків Смолій в інтерв'ю сайту "Сегодня" заявив, що діючі рахунки будуть розширені додатковою інформацією. Детальніше читайте в матеріалі: Чому глава НБУ не носить банківські картки і як дізнатися свій новий номер рахунку: інтерв'ю з Яковом Смолієм.

Реклама

Крім того, з 7 лютого в Україні ослабили обмеження на валютному ринку. Детальніше дивіться в сюжеті:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти