НБУ взяв курс на міжнародну інтеграцію

21 травня 2014 8:14

Нацбанк може вступити у фінансову організацію BIS

Національний банк України має намір стати акціонером Bank for International Settlements (BIS). Це міжнародна фінансова організація зі штаб-квартирою в Базелі, створена ще в 1930 р. і яка виступає як центробанк для центробанків 60 країн світу, які є членами організації, пише "Капитал".

Реклама

В основному членами BIS є регулятори розвинених економік – Німеччини, Франції, Великобританії, США, Швейцарії та інших, а також країн-членів Євросоюзу і великих економік, які розвиваються, наприклад, Китаю, Мексики, Індії, Бразилії та Росії. Згідно з рішенням ради НБУ, створеній робочій групі доручено підготувати проект плану заходів, необхідних для набуття членства в BIS.

Як розповів член ради НБУ і голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек, мова поки не йде про остаточне рішення щодо вступу до BIS – його має приймати рада директорів самої міжнародної організації. Він складається з 21 особи, дванадцять з яких представляють шість країн-засновників BIS (Бельгію, Францію, Німеччину, Італію, Великобританію і США), а решта дев'ять обираються серед представників центробанків інших країн-членів.

"У НБУ поки немає контактів з BIS з цього питання, тому в першу чергу необхідно розробити проект плану відповідних заходів і почати переговори з організацією", – зазначає Шпек. Згодом рада директорів BIS буде приймати рішення, чи проводити їй додаткову емісію акцій для приєднання України до організації. Конкретні терміни Нацбанк для себе не став встановлювати. Зустрічі ради директорів BIS, на яких подібне рішення може бути прийняте, проводяться не рідше шести разів на рік.

Не пропусти!
Англія – Шотландія: онлайн-трансляція найстарішого дербі на Євро-2020
Збірна Англії проти Шотландії

"BIS – це своєрідний клуб керівників центральних банків світу", – говорить Шпек. Щорічно понад 5 тис. представників вищого керівництва та офіційних осіб з центральних банків і профільних керівних органів беруть участь у зустрічах організації.

Реклама

"Членство в BIS дозволить Нацбанку взяти участь у розробці основних напрямів розвитку світової фінансової системи", – розповідає член ради НБУ. Так, при BIS з 1974 р. працює Basel Committee on Banking Supervision, який розробляє директиви і рекомендації, спрямовані на вдосконалення банківського регулювання і веде роботу по уніфікації вимог до фінансового регулювання в різних країнах. Крім того, придбання частини акцій міжнародної організації дасть НБУ можливість претендувати у разі потреби на фінансові ресурси від BIS.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти