НБУ може отримати повноваження на створення кредитного реєстру

30 серпня 2017, 14:07

Боржник-клієнт банку матиме право доступу до інформації про себе в реєстрі

Кабінет міністрів України схвалив надання Національному банку України (НБУ) повноважень на створення і ведення кредитного реєстру.

Реклама

Відповідний проект внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ затверджено під час чергового засідання уряду в середу, 30 серпня.

В рамках нових повноважень центробанк зможе:

отримувати від банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб визначену законом інформацію про юридичні і фізичні особи-сторони кредитних операцій;
використовувати таку інформацію для цілей банківського регулювання і нагляду;
надавати банкам і бюро кредитних історій визначену законопроектом інформацію з реєстру.

Крім цього, Нацбанк зможе встановлювати певні рівні заборгованості позичальника перед банком, при перевищенні яких банк повинен подаватиме до кредитного реєстру інформацію про проведення кредитної операції з таким клієнтом.

Реклама

Законопроект також регулює правові підстави для розкриття центробанком інформації з реєстру, яка надаватиметься банкам і бюро кредитних історій і містить банківську таємницю.

Норми законопроекту також передбачають, що боржник-клієнт банку матиме право доступу до інформації про себе та право вимагати внесення змін до такої інформацію в разі незгоди з її змістом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Як відомо, група депутатів в середині вересня 2015 року зареєструвала у Верховній Раді проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ" №3111.

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні

У пояснювальній записці до законопроекту №3111 вказується, що Україна взяла на себе зобов'язання щодо створення в Нацбанку кредитного реєстру в рамках меморандуму про співпрацю з МВФ.

Реклама

Метою створення кредитного реєстру в НБУ є необхідність поліпшення оцінки банками кредитного ризику і зниження частки проблемних кредитів.

Згідно з пояснювальною запискою, введення в законодавче поле пропонованих законопроектом змін дозволить здійснювати моніторинг концентрації кредитного ризику та посилити моніторинг великих бізнес-груп, зокрема, пов'язаних з власниками банків.

Водночас представники асоціацій кредитних бюро виступили проти ідеї створення кредитного реєстру НБУ, оскільки, на їхню думку, це може призвести до монополії регулятора на ринку кредитних історій.

Як повідомляється на веб-сайті Верховної Ради, наприкінці листопада 2016 року проект закону №3111 був відкликаний.

Разом з тим, в середині червня 2017 року заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що центробанк має намір запустити тестову версію кредитного реєстру позичальників до кінця поточного року.

Реклама

Нагадаємо, НБУ дозволив українським банкам видавати кредити в гривні під заставу іноземної валюти на рахунках клієнтів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти