НБУ: А хтось міг спрогнозувати, що будуть підривати заводи і фабрики?

23 вересня 2014, 11:12

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

У Нацбанку закликали "не додавати нервових відчуттів населенню"

У Національному банку пояснили, чому попередні заходи регулятора не змогли стабілізувати ситуацію на валютному ринку. "А хтось міг спрогнозувати, що будуть підривати заводи і фабрики?" – запитала директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова на прес-конференції в Києві.

Реклама

"Те, що приймалося влітку, було зовсім в іншому середовищі. За серпень у нас ще навіть немає статистики. Зруйновані підприємства – ненадходження валютної виручки. Невивезений урожай. 25% потенціалу нашої країни тримають ці регіони", – сказала вона.

Щербакова зазначила, що НБУ вживав заходів для стабілізації ситуації. "Я б не сказала, що методи НБУ не спрацювали. Вони спрацювали, але курс не змогли втримати. Ми бачили межу 12-12,5 ... Думали, що це що зможе збалансувати систему. Але ситуація змінилася", – заявила вона.

За словами директора генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку, у червні-липні українці більше збували валюти, ніж купували. "І депозити стали не з такою швидкістю тікати, а деякі банки навіть бачили повернення депозитів. Профіцит був поглинений Нафтогазом, він нормально себе вів на ринку, ринок заспокоївся", – сказала Щербакова.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять

У серпні, за її словами, ситуація кардинально змінилася. "Ми отримали мінус 200 млн, а за вересень – мінус 230. На кінець вересня це буде десь мінус 250 млн. Якби населення не так давило на безготівковий ринок, ситуація була б спокійніше. Безготівковий ринок висушений, бо експорт наш падає. Тому потрібно обмежувати попит на готівковий ринок", – заявила Щербакова.

Реклама

В НБУ просять з розумінням поставитися до обмеження на продаж іноземної валюти. "Я не хочу, щоб ви думали, що ми живемо в космосі і не розуміємо, що відбувається. Ми чудово бачимо, що є "чорний ринок". Але ми не можемо з ним працювати – ми можемо працювати тільки легальними методами. Давайте поспостерігаємо тиждень, дайте тиждень попрацювати цій нормі. Якщо це не заспокоїть ринок, ми придумаємо щось інше. Банкам треба підготувати клієнтів. Не треба додавати нервових відчуттів населенню – воно і так переживає", – заявила Щербакова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти