Нацбанк продовжив пом'якшення вимог до банків через окупацію і девальвацію

30 грудня 2014, 14:36

Постанова №859 набуває чинності з 1 січня 2015 року і діє до 1 січня 2019-го

Національний банк України (НБУ) вирішив продовжити на чотири роки тимчасове незастосування штрафних санкцій до банків за порушення низки економічних нормативів у зв'язку з ситуацією в Криму, військовими діями в Донецькій і Луганській областях і через обвал курсу гривні. Відповідне рішення закріплене постановою НБУ від 25 грудня №859, текст якого розміщений на веб-сайті Нацбанку у вівторок.

Реклама

Постанова №859 набуває чинності з 1 січня 2015 року і діє до 1 січня 2019 року: документ прийнятий в продовження постанови НБУ №529, дія якого закінчується 1 січня 2015 року.

Постановою, зокрема, передбачається, що НБУ не буде застосовувати до банків заходи впливу (при дотриманні кредитно-фінансовими установами ряду обмежень) за порушення нормативів мінімального розміру регулятивного капіталу (Н1), достатності регулятивного капіталу (Н2), співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3), а також ліміту загальної короткої відкритої валютної позиції.

Згідно з постановою, мова, серед іншого, йде про порушення, що виникли через формування резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями по боржниках/контрагентам на тимчасово окупованій території та / або території проведення антитерористичної операції, а також через збільшення частки негативно класифікованих активів у результаті девальвації.

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки

Документом також передбачається, що банки, на які поширюються пом'якшення, повинні дотримуватися ряду обмежень, зокрема, не виплачувати дивіденди акціонерам, крім їх виплати за привілейованими акціями; не укладати нові кредитні договори з інсайдерами, не здійснювати викуп і/або дострокове погашення боргових цінних паперів власної емісії (за винятком погашення за ціною не вище 50% від номіналу), а також не здійснювати викуп акцій власної емісії.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти