Мінфін випустив внутрішні держоблігації в євро

9 жовтня 2018, 19:55

Раніше міністерство підвищило ставку розміщення 9-місячних доларових ОВДП

Міністерство фінансів України доповнило пропозицію на аукціонах з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) 9 жовтня паперами в євро з погашенням через вісім місяців, але відмовилося від виставлення 3-річних гривневих паперів. Про це повідомили в прес-службі Мінфіну.

Реклама

Всього на 9 жовтня було заплановано вісім аукціонів, в тому числі на чотирьох виставляються гривневі ОВДП з погашенням через 3, 6, 9 місяців і 1,5 року, а ще на трьох – доларові ОВДП з погашенням через 9 міс., 1,2 і 1,3 року.

На останніх аукціонах з розміщення ОВДП 2 жовтня Мінфін підвищив ставку розміщення 9-місячних доларових ОВДП з 5,95% до 7% річних, що дозволило йому залучити майже в 3,5 рази більше валюти, ніж тижнем раніше – 67,04 млн доларів.

Що стосується гривневих ОВДП, то Мінфін також вперше за останні три тижні погодився підняти прибутковість найкоротших 3-місячних паперів з 18,5% до 19% річних, що дозволило йому збільшити обсяг продажів до 834,36 млн грн з 8,47 млн грн тижнем раніше.

Нагадаємо, Національний банк України і Clearstream узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
Реклама

Нацбанк очікує, що завдяки наданню доступу іноземним інвесторам до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) через Clearstream зросте попит на цінні папери України, що підвищить їх ліквідність і привабливість на міжнародних ринках.

Тим часом, Міністерство фінансів України розробляє з ПриватБанком можливість роздрібного продажу облігацій внутрішньої державної позики, повідомила в.о. глави міністерства Оксана Маркарова.

"Ми вже запустили такий продукт у ПриватБанку – ОВДП для населення. Продукт тестуємо в такому варіанті, як є (мінімальний обсяг операції – 1 млн грн), після чого запустимо в роздріб. Ще необхідні кілька нормативних змін для такого запуску", – розповіла Маркарова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти