Українські банки за день скупили держоблігації майже на мільярд грн

5 жовтня 2018, 18:15

Наростили свої портфелі українських ОВДП не тільки банки, але й юридичні особи

Портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) українських банків 5 жовтня збільшився на 0,930 млрд грн, тобто на 0,25% – до 367,667 млрд грн.

Реклама

Згідно з оприлюдненою Національним банком України (НБУ) інформацією, в цілому портфель ОВДП збільшився на 1,137 млрд грн, до 748,644 млрд грн.

Портфель ОВДП у власності Нацбанку залишився без змін, у юросіб – збільшився на 0,222 млрд грн, у фізосіб – зменшився на 0,013 млрд грн, у нерезидентів – змінився незначно.

Нагадаємо, Національний банк України і Clearstream узгодили план дій щодо відкриття доступу іноземних інвесторів до українських державних цінних паперів через міжнародний центральний депозитарій цінних паперів.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Нацбанк очікує, що завдяки наданню доступу іноземним інвесторам до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) через Clearstream зросте попит на цінні папери України, що підвищить їх ліквідність і привабливість на міжнародних ринках.

Реклама

Тим часом, Міністерство фінансів України розробляє з ПриватБанком можливість роздрібного продажу облігацій внутрішньої державної позики, совідомила в.о. глави міністерства Оксана Маркарова.

"Ми вже запустили такий продукт в ПриватБанку – ОВДП для населення. Продукт тестуємо в такому варіанті, як є (мінімальний обсяг операції – 1 млн грн), після чого запустимо в роздріб. Ще необхідні кілька нормативних змін для такого запуску", – розповіла Маркарова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти