З Росії стрімко "спливає" капітал

13 листопада 2018, 11:15

Центробанк РФ опублікував вражаючу статистику

Чистий відтік капіталу з Росії в січні-жовтні 2018 року зріс в три рази в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до до 42,2 млрд доларів. У 2017 році відтік становив 14 млрд доларів.

Як відзначили в Центробанки Росії (ЦБ РФ), така ситуація зумовлена "приблизно в рівній пропорції операціями банків з погашення зовнішніх зобов'язань і інших секторів з придбання фінансових активів за кордоном".

ЦБ РФ також повідомляв, що за попередньою оцінкою чистий вивезення капіталу в січні-вересні склало 31,9 млрд доларів. Таким чином, в жовтні міг бути зафіксований чистий відтік на рівні 10,3 млрд доларів.

Згідно з прогнозом ЦБ, відтік капіталу з РФ в 2018 році при середньорічній ціні нафти 72 доларів за барель (базовий сценарій) очікується на рівні 66 млрд доларів.

Нагадаємо, також
Росія набирє доларові борги на тлі обвалу рубля.Аналітикиповідомляють,щовалютузросійськихбанківприскореновиводятькорпоративніклієнти:вонизабрализ рахунків3 млрддоларіввлипні,4,9 млрд-вчервніібільш17 млрддоларів-зквітня по вересень2018 року.

Реклама

Також в кінці серпня стало відомо, що Росія позбавляється від боргу США і скуповує золото. Так,ЦБРФзбільшивобсягизакупівельзолотадомаксимумузпочатку2018 року.Прицьомунавесні2018рокуРосія скоротилавкладеннявдержборгСША,позбувшись американськихказначейськихоблігацій, які їй належали.Частинавирученихвідпродажупаперівкоштів,на думкуекспертів,ібулавкладенавпокупкузолота.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти