Інтерес до українських пам'ятних монет зростає – НБУ

7 березня 2017, 15:40

Нацбанк відзначає, що про підвищення інтересу до пам'ятних монет свідчать дані по реалізації пам'ятних монет України

Національний банк України (НБУ) відзначає зростання попиту і інтересу до пам'ятних монет України як з боку українського суспільства, так і міжнародної спільноти. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

За повідомленням Нацбанку, про це, зокрема, свідчать дані щодо реалізації пам'ятних монет України.

Так, в 2016 році НБУ реалізував 1,13 млн пам'ятних монет на суму 170 млн грн, що вдвічі перевищує дохід від реалізації пам'ятних монет в 2015 році.

У 2016 році Національний банк України відновив традицію проведення нумізматичних аукціонів і вирішив реалізувати весь тираж золотих пам'ятних монет "25 років незалежності України" на публічних аукціонах Універсальної товарної біржі "Контрактовий дім УМВБ".

Протягом року через цей механізм було реалізовано 196 золотих пам'ятних монет "25 років незалежності України" (49% від їх загального тиражу) на загальну суму 27,78 млн грн.

Всього в 2016 році Нацбанк ввів в обіг 47 пам'ятних монет (37 найменувань), з яких: 1 – золота, 15 – срібних, 30 монет з нейзильберу, 1 – біметалічна, загальним тиражем 1 млн 155 тис. 400 монет.

У НБУ нагадали, що з вересня 2016 року почалася продаж пам'ятних монет нових випусків шляхом виконання Національним банком України попередніх онлайн-замовлень. Зараз через цей механізм реалізовано майже 54 тис. пам'ятних монет.

"Знаковим є той факт, що першою для попереднього онлайн-замовлення стала доступна пам'ятна монета "Україна починається з тебе", – відзначили в прес-службі НБУ.

Крім того, за кордон реалізовано 55 тис. 530 пам'ятних та інвестиційних монет на суму 659.8 тис. євро і 250.7 тис. доларів США
.

Реклама

 
__2016.
Інфографіка: прес-служба НБУ 

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Українапочаласвоюнумізматичнупрограмув1995 році.

ЗацейперіодНаціональнийбанкУкраїнирозшириввласнемонетневиробництво,створившколухудожників-медальєрів,ввіввобіг716пам'ятнихмонетзагальним накладом понад18 млнмонет.
Щорічновобігвводитьсявпонад 40пам'ятнихмонет,що випускаютьсяв33серіях.Монетирозповідаютьпро історію та традиціїукраїнськогонароду,природу,досягнення,міста,пам'ятникиархітектуриі про людей.

Всі подробиці в спецтемі Інфографіка: економіка в цифрах

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти