Гонтарєва чекає зниження інфляції в Україні

31 липня 2015, 10:20

Глава НБУ відзвітувала про баланс на грошово-кредитному ринку

Правління Національного банку України (НБУ) вирішив залишити незмінною облікову ставку на рівні 30%. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Реклама

Також правління НБУ відзначило поступове зниження інфляційного тиску. Так, у червні продовжилося уповільнення споживчої інфляції – приріст індексу споживчих цін становив 0.4% порівняно з 2,2% у попередньому місяці. Темп базової інфляції також сповільнилося до 0,4% у червні (порівняно з 4,6% в квітні і 1,9% у травні).

Стримуючий вплив на цінову динаміку відбувалося, зокрема, за рахунок підвищення збалансованості валютного ринку, відзначили в Нацбанку. На міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку в липні, як і в попередні два місяці, попит на іноземну валюту був нижчий, ніж її пропозиція. Тому коливання ринкового курсу гривні до долара США відбувалися в досить вузькому діапазоні, зазначили в НБУ.

"Зараз грошово-кредитний ринок збалансований і якщо цей баланс буде зберігатися, ми очікуємо подальшого уповільнення споживчої інфляції. Тому за умови стійкого зниження інфляційних ризиків ми перейдемо до пом'якшення грошово-кредитної політики в найближчій перспективі", – заявила глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Нагадаємо, валютний ринок чекає новин від МВФ про виділення Україні другого траншу за програмою EFF. Доля кредиту повинна вирішиться вже сьогодні, 31 липня, на засіданні директорів фонду.

Учасники ринку прогнозують, що безготівковий курс долара продовжить відкочуватися мінімум до кінця першої декади серпня. Експерти, у свою чергу, застерігають - загроза девальвації нікуди не поділася, а курс 25 і навіть 28 грн/дол залишається реальною перспективою.

Реклама

"Поки можна чекати коливання курсу долара в діапазоні 21-25 грн/дол. Що стосується осені, можна очікувати зростання курсу долара до нового валютного коридору 25-28 грн", – прогнозує "Сегодня" президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. До речі, саме восени, на думку аналітиків Moody's, Україна чекає проблемна виплата кредиторам.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти