ВВП єврозони застряг на рівні 2008 року – ЄЦБ

13 серпня 2015, 19:29

Регулятор вважає темпи відновлення євроекономіки такими, що "розчаровують"

Європейський центробанк (ЄЦБ) назвав темпи відновлення економіки єврозони такими, що розчаровують. Це випливає з протоколів засідання Ради керуючих ЄЦБ від 15-16 липня 2015 року, розміщених на сайті ЄЦБ.

Реклама

Так, очікувалося, що відновлення в єврозоні залишиться помірним і поступовим. Проте темпи відновлення були розцінені як такі, що розчаровують, як у довгостроковій перспективі, так і в міжнародному аспекті, оскільки реальний ВВП єврозони зараз залишається близько рівнів 2008 року, в той час як у США було зареєстровано значне відновлення економіки, йдеться в документі.

Крім того, у протоколах підкреслюється, що інфляція в єврозоні залишається на незвично низькому рівні, незважаючи на її зростання на початку року. На думку ЄЦБ, це може бути пов'язано з потенційними спотвореннями у статистиці інфляції через те, що поточні низькі, але позитивні значення індексу споживчих цін можуть маскувати "справжній" негативний рівень цього показника в єврозоні.

Споживчі ціни в єврозоні у липні 2015 року в річному обчисленні зросли на 0,2%. ЄЦБ прогнозує в 2015 році інфляцію на рівні 0,3%, а в 2016 і 2017 роках – на рівні 1,5% і 1,8% відповідно.

ВВП єврозони в першому кварталі 2015 року зріс на 1% щодо аналогічного кварталу 2014 року. При цьому в порівнянні з четвертим кварталом 2014 року ВВП єврозони збільшився в першому кварталі поточного року на 0,4%. За прогнозами ЄЦБ, ВВП у 2015 році зросте на 1,5%, у 2016 році – на 1,9%, а в 2017 році – на 2%.

В тренді
Антирекорд за 8 місяців: в Україні помітно подешевшав долар
Так дешево долар не коштував з вересня-2020
В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
Реклама

За підсумками присвяченого монетарній політиці засідання 15-16 липня ЄЦБ зберіг базову ставку на рівні 0,05%. Крім того, маржинальна ставка була збережена на рівні 0,3%, а ставка за депозитами на колишньому від'ємному рівні мінус 0,2%.

Як раніше повідомляв ТАСС, ЄЦБ 9 березня запустив програму кількісного пом'якшення, яка триватиме до вересня 2016 року. Обсяг програми викупу активів складе 60 млрд євро на місяць і буде заснований на внесках національних центробанків у капітал ЄЦБ. Загальний обсяг програми ЄЦБ щодо викупу активів за 18 місяців становитиме 1,08 трлн євро.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти