Все більше українців стали працювати, не виходячи з дому

1 травня 2016, 07:10

Олександр Панченко Олександр Панченко

Роботодавці економлять на оренді і "комуналці", а працівники – на проїзді. Але є ризик "здичавіти"

Паралельно з розвитком цифрових технологій, в Україні набирає обертів і нова форма організації праці – дистанційна, коли штатні (не фрілансери) співробітники не ходять постійно в офіс, а виконують роботу вдома, використовуючи інтернет. За даними досліджень GfK Ukraine, в 2015 р новинку випробували 21% компаній (близько 100 тис. фірм, третина їх – у Києві). І результати приємно здивували: бізнес заощадив 1,7 млрд грн на оренді офісів, оплаті компослуг і закупівлі обладнання, а люди зберегли час і гроші, необхідні для приїзду в офіс. Тому очікується, що в найближчі два роки число таких фірм подвоїться.

Реклама

НЕ ХОДЯТЬ НА РОБОТУ.Як розповіла нам HR-менеджер кадрового порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна, на надомну роботу вже давно перейшли айтішники. А зараз на неї переходять співробітники відділів продажів, рекрутингу, контакт-центрів, перекладачі, сфера дистанційного навчання та ЗМІ, тобто працівники тих сфер, де не потрібен фізичний контакт з клієнтом. "Очевидно, що не можна працювати віддалено в сфері сервісу – продавцем, перукарем, будівельником, робітникам і інженером на виробництві, будівництві, – каже Пашкіна. - Та й у фірмах, які практикують роботу на відстані, все одно присутні в офісі керівники, бухгалтери, водії, охорона". За її словами, західний досвід, де на віддалену роботу перейшли років на 5 раніше, ніж в Україні, показав, що все одно 1-2 дні на тиждень всі зобов'язані бути в офісі. Зазвичай люди приходять в понеділок (для постановки завдань і планування) і в п'ятницю (для підведення підсумків за тиждень). Це також дозволяє підтримувати трудову дисципліну і мікроклімат в колективі.

ПЛЮСИ І МІНУСИ. "Ми15роківтакпрацюємо.Цеекономічновигідно,інакшедовелосябутримуватиофісна 1000спеців,щонереальноідорого.Кращепіднятизарплатуспівробітникам",-розповівнамкерівниквеликоїІТ-компаніїЮрійСивицький.Аза словамиредактораінтернет-ЗМІТетяниВанюшкіної,віддаленароботапідвищуєоперативністьподачіновин,журналістивстигаютьзробитина30%більшероботиідотого жпрактично нехворіють.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць

Рядовівиконавцітеж"за"."Яменеджерз продажувентиляційногообладнання.Ранішеявитрачав3 години на деньі22грннадорогу,томуновасхемаменізручна:працююздому,встигаюбільшеіможуплануватисвій час,-розповівнамЄвгенШармін.-Змінусівдистанційки-вофісічасомшвидше"ткнутипальцемвмонітор",щобпояснитиколезіпроблему,ніжзв'язуватисязнимпоe-mailабоскайпу,ібільшедомашніхвитратнакомпослуги(світло,вода).Такожпоганоте,що можна "здичавіти"-ні з кимпоспілкуватися,випитичашечкукави".

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти