В Україні сповільнилося зростання цін – Держстат

8 грудня 2017, 19:17

Споживча інфляція в листопаді показала уповільнення зростання, при цьому базова інфляція зросла

В Україні в листопаді-2017 інфляція в річному вираженні (в порівнянні з листопадом 2016), сповільнилася з 14,6% до 13,6%. Про це свідчать дані Державної служби статистики (Держстат).

Реклама

За даними статвідомства, в порівнянні з жовтнем-2017 інфляція в Україні в листопаді-2017 склала 0,9%. При цьому в жовтні по відношенню до вересня інфляція показала зростання в 1,2%.

Відзначимо, з початку року, в порівнянні з груднем 2016 року, споживчі ціни в Україні зросли на 12,5%.

Разом з тим, базова інфляція в Україні в листопаді 2017 року в річному вираженні прискорилася до 8,6% з 8,1% місяцем раніше.

При цьому Держстат відзначає, що в порівнянні з жовтнем-2017 базова інфляція в листопаді сповільнилася з 1,2% до 1%.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу
Реклама

Держстат наводить дані без урахування окупованого Криму і Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, раніше Національний банк України (НБУ) різко погіршив прогноз щодо інфляції. На думку аналітиків НБУ, зростанню інфляції сприяло активне відновлення споживчого попиту, різке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, а також акцизів на тютюнові вироби. У зв'язку з цим, інфляційні прогнози регулятора і були переглянуті.

У НБУ вважають, що зниження інфляції в 2018-2019 роках з поточного рівня буде обумовлено досить жорсткою монетарною політикою, ослабленням впливу різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірною волатильністю обмінного курсу.

Базова інфляція виключає короткострокові нерівномірні зміни цін під впливом окремих факторів, які носять адміністративний, подієвий, сезонний характер. Базова інфляція – це та частина інфляції, яка безпосередньо залежить від грошово-кредитної політики і політики валютного курсу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти