У США відчитали кредиторів України: Києву потрібна реструктуризація держборгу

7 серпня 2015, 10:25

Заступник міністра фінансів Штатів закликав кредиторів не сприймати переговори з Україною як гру

Україні необхідно реструктуризувати свій борг. Про це у своїй колонці для CNBC написав заступник міністра фінансів США Натан Шитс.

Реклама

"Україна не в змозі перебудувати свою економіку самостійно. Постійна підтримка з боку міжнародних партнерів залишається вкрай необхідною", – цитує Шитса прес-служба українського Мінфіну.

Шитс вказує: "Щоб забезпечити стійкий процес відновлення, Україні також необхідно домовитися про реструктуризацію свого державного боргу".

Заступник міністра фінансів США нагадує, що ще в 2013 році борг України перебував на прийнятному рівні і не міг спровокувати економічну кризу. "Проте російська агресія, яка триває вже більше 18 місяців, завдала удару по економіці і виробничих потужностях країни, що зробило ситуацію з державним боргом України нестабільною", – пише Шитс.

"Кредиторам, які зараз залучені в процес переговорів з реструктуризації державного боргу України, необхідно брати до уваги довгострокову перспективу і не розцінювати це як гру з нульовою ставкою", – зазначає Шитс.

Від імені мінфіну США він закликав кредиторів в найближчі тижні "швидко досягти домовленостей з керівництвом України".

Реклама

"Зробивши це, кредитори отримують можливість бути частиною рішення, яке відповідає їх власним інтересам так само, як і економічному та геополітичному положенню України. Сильна і стабільна Україна важлива для всіх сторін – українських громадян, міжнародних партнерів та інвесторів. Ми всі переможемо, якщо Україна стане багатою і розвиненою країною", – резюмує Шитс.

Нагадаємо, Україна почала переговори про реструктуризацію частини держборгу в рамках нової програми з МВФ у березні цього року і розраховує в результаті відстрочки виплат по боргах і їх часткового списання заощадити до $ 15,3 млрд в найближчі 4 роки. До теперішнього часу домовитися з кредиторами і провести реструктуризацію вдалося тільки двом державним банкам – "Укрексімбанку" і "Ощадбанку".

У червні міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна "теоретично" наприкінці липня може оголосити мораторій на виплати у разі відсутності прогресу в переговорах з кредиторами в рамках чинного з 17 червня закону. Однак згодом сторони переговорного процесу оприлюднили спільну заяву про прогрес і укладення угоди про конфіденційність, і 24 липня Мінфін виплатив купон за євробондами на $ 120 млн.

4 серпня Мінфін направив Комітету кредиторів оновлену пропозицію, назвавши поточний тиждень вирішальним для переговорів і запропонувавши зустрітися на вищому рівні в Лондоні 6 серпня.

Спеціальний комітет кредиторів визнав неприйнятним нову пропозицію щодо реструктуризації держборгу України і відмовився від зустрічі з Мінфіном, яка повинна була відбутися 6 серпня. Комітет кредиторів попросив перенести обговорення на наступний тиждень, щоб підготувати свою відповідь Києву. Мінфін, у свою чергу пригрозить застосувати "альтернативні методи".

Реклама

Кредитори пропонують Україні списати 5% боргу при його реструктуризації, тоді як Україна раніше наполягала на списання 40%. Експерти припускають, що сторони погодяться на компроміс у вигляді списання 25-35% суми основного боргу.

Уряд повинен погасити 23 вересня євробонди на суму $ 500 млн. Це перша виплата основного боргу з початку переговорів у березні. Аналітики рейтингового агентства Moody's припускають, що саме у вересні Київ введе урядовий мораторій на виплату держборгу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти