У Мінфіні пояснили, на чому фокусується нова програма МВФ

19 грудня 2018, 23:41

В цілому Маркарова оцінила умови програми як складні, але реалістичні і здійсненні

Відмінністю затвердженої Міжнародним валютним фондом (МВФ) нової 14-місячної програми stand-by на $ 3,9 млрд від діючої програми EFF є її сфокусованість, в першу чергу, на фіскальних, монетарних і бюджетних питаннях, повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Реклама

"У програмі є деякі частини завершення реформ, наприклад, в антикорупційному напрямку. Але головна частина більше стосується НБУ і Мінфіну. Зі структурних реформ – реформа ДФС (Державної фіскальної служби – ред.), і на днях Кабмін почав цей процес ... Ще одного шансу (реформування ДФС – ред.) у нас не буде, тому це треба зробити ", – сказала вона ..

Маркарова відзначила, що уряд починає процес реорганізації ДФС шляхом створення двох юридичних осіб – податкової та митної служб. "Цим (рішенням – ред.) ми почали процес, який при злагодженій і швидкій роботі завершимо через три місяці, а якщо виникнуть якісь труднощі – за півроку", – додала міністр фінансів.

Ще однією умовою нової програми вона назвала завершення реформи корпоративного управління в банківському секторі – реформування наглядових рад в усіх державних банках відповідно до узгоджених принципів.

У той же час глава Мінфіну уточнила, що окремої умови про терміни входження міжнародних фінансових організацій в капітал держбанків у програмі немає. "Це – частина нашої роботи зі стратегії управління державними банками. Для нас залишається пріоритетом залучення IFC в Укргазбанк і ЄБРР – в Ощадбанк. На жаль, не вдалося завершити ці процеси до кінця цього року. Але тут поспіх не головне, головне – результат. З обома інститутами ми працюємо над цим питанням ", – пояснила Маркарова.

Реклама

За її словами, протягом дії всієї програми має виконуватися постанова Кабміну від жовтня 2018 року про поступове доведення цін на природний газ для населення і ТКЕ до ринкового рівня до січня 2020 року.

"Крім того, в технічному меморандумі будуть показники щодо виконання бюджету, щодо боргу – вони будуть моніторитися щокварталу", – вказала Маркарова, додавши, що частково зачіпаються питання монетизації і продовження реформи банківського нагляду, про яку краще розповість Нацбанк.

Коментуючи відповідність планів уряду перегляду пенсій та інших соціальних платежів із затвердженою програмою, глава Мінфіну підкреслила, що ці плани враховані в бюджеті, який був узгоджений при підготовці stand-by і відповідає цілям програми.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

"Тобто все, що передбачає бюджет, погоджено. Те, що рада директорів МВФ затвердила програму, свідчить про те, що бюджет і в частині доходів, і в частині витрат реалістичний – і це загальне наше з МВФ бачення", – заявила Маркарова.

Реклама

В цілому вона оцінила умови програми як складні, але реалістичні і здійсненні. "Я не бачу там нічого, що неможливо було б зробити. До всього треба докласти зусиль", – підкреслила глава Мінфіну.

Відповідаючи на запитання про плановані терміни наступної місії МВФ щодо аналізу виконання програми, Маркарова вказала, що поки рано називати конкретні дати. "Програма прийнята з 6-місячним переглядом. Що це таке? Може, ми зробимо все набагато швидше і відзвітуємо, і скажемо місії:" Приїжджайте ", – пояснила міністр.

Як повідомлялося, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила нову програму співпраці з Україною – stand-by (SBA). Термін програми – 14 місяців, обсяг – близько 3,9 млрд доларів. Крім того, МВФ схвалив виділення Україні першого траншу в рамках нової програми – 1,4 млрд доларів.

Як відомо, 14-місячна програма МВФ stand-by покликана допомогти Україні підтримувати макроекономічну стабільність у період проведення президентських і парламентських виборів у 2019 році, коли на країну чекають також пікові виплати за держборгом.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти