Україна справляється з бюджетом не на 100%

1 серпня 2018, 16:57

Міністерство фінансів відзвітувало про доходи та витрати державного кошторису

Державний бюджет за перше півріччя виконаний по доходах на 97,8%. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України. 

Реклама

Так, за підсумками шести місяців 2018 року доходи державного бюджету України зросли в порівнянні з показниками аналогічного періоду 2017 року на 13,7%, по загальному фонду – 20,9%. У серпні доходи держбюджету склали 449 млрд грн, з них доходи загального фонду – 409,4 млрд грн. 

Розпис загального фонду виконано на 96,5% через рішення реструктуризувати виплату дивідендів "Нафтогазу України" (17,7 млрд грн) до кінця року, щоб підвищити ліквідності компанії. 

Витрати державного бюджету за січень-червень 2018 року склали 459 млрд грн, що на 25,4% більше, ніж 2017 року. При цьому трансферти Пенсійному фонду (ПФ) за шість місяців 2018 року профінансовані в обсязі 72,3 млрд грн. Зобов'язання Мінфіну перед ПФ виконані на 100%. Соціальне забезпечення (допомоги, стипендії) профінансовано на 98,7% – в сумі 80,9 млрд грн. 

Втім, в Мінфіні відзначили, що дефіцит бюджету утримується в межах запланованого граничного обсягу і становить 9,8 млрд грн. При цьому в Національному банку України вже допускали, що дефіцит держбюджету може перевищити запланований рівень – 2,5% ВВП (близько 17,5 млрд грн). 

Реклама

В рамках погашення держборгу Міністерство фінансів виплатило 104,726 млрд грн, у тому числі за зовнішнім – 23,765 млрд грн. Крім цього, Мінфін виплатив 55,4 млрд грн в рахунок обслуговування інших державних зобов'язань. 

Зовнішні запозичення склали 2,7 млрд грн. План не був виконаний через несприятливу світову кон'юнктуру. Можливість виходу на зовнішні ринки в другому півріччі розглядається після отримання позитивного сигналу МВФ і стабілізації ситуації.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Від приватизації державного майна за січень-червень 2018 року надійшло до державного бюджету 49,9 млн грн. 

На початку липня в Держказначействі відзначали, що відставання від планових показників по доходах бюджету в першому півріччі-2018 зросла до 3,1%. Разом з тим, якщо порівнювати з першим півріччям 2017 року, зростання доходів бюджету становило 13,7%, повідомили у відомстві. 

Відзначимо, недавно в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що для секвестру бюджету України немає причин, хоча раніше вона допускала можливість скорочення витрат держбюджету.

Реклама

Як пояснила голова Мінфіну, ситуація з наповненням бюджету почала вирівнюватися в травні-червні.

В цілому в основі держбюджету України на 2018 рік лежить прогноз зростання реального ВВП країни на 3% при інфляції в 9% на кінець 2018 року, що близько до прогнозів Нацбанку.

 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти