В Україні впевнено зростають доходи місцевих бюджетів

5 липня 2018, 14:23

За перше півріччя 2018 року місцеві бюджети зросли майже на чверть

Доходи загального фонду місцевих бюджетів України в січні-червні 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року зросли на 23,8%, або на 20,741 млрд грн

Реклама

Як повідомляється на сайті Міністерства фінансів, таким чином доходи місцевих бюджетів за перше півріччя склали 107,704 млрд грн.

За цей період уряд відповідно до бюджетного законодавства перерахував місцевим бюджетам міжбюджетні трансферти в розмірі 169,808 млрд грн, що становить 95,3% від передбаченого бюджетним розписом фінансування.

Відзначимо, за даними Держказначейства, Україна станом на 6 місяців 2018 роки не вкладається у виконання держбюджету . Надходження до бюджету значно зросли в порівнянні з 2017 роком – проте цього виявилося недостатньо для виконання плану по доходах бюджету-2018. 

Недавно в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова заявила, що для для секвестру бюджету України немає причин, хоча раніше вона допускала можливість скорочення витрат держбюджету. 

В тренді
Де вигідніше обміняти долар: курс валют ПриватБанку, Monobank та інших
Реклама

Нагадаємо, раніше Держказначейство повідомило, що Україна не виконала бюджет на 2017 рікг, недоодержавши 3,4 млрд грн (0,4%) і не витративши закладені до держбюджету 31 млрд грн, таким чином не виконавши видаткову частину бюджету на 3,6%. 

Раніше в НБУ допускали, що дефіцит держбюджету може перевищити запланований рівень. Нацбанк погоджував допустимий рівень дефіциту бюджету з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на рівні 2,5% ВВП. 

В цілому в основі держбюджету України на 2018 рік лежить прогноз зростання реального ВВП країни на 3% при інфляції в 9% на кінець 2018 року, що близько до прогнозів Нацбанку. 

Нагадаємо, в 2018 році українська економіка може зіткнутися з серйозними викликами. Так, посилюється ситуація із зовнішніми боргами – в найближчі п'ять років Україні потрібно виплатити понад 40 млрд доларів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти