Україна, Росія та ЄС провели перші консультації щодо Угоди про асоціацію

3 липня 2014, 17:35

Російська сторона поки не висловила конкретних претензій

ПредставникиУкраїни,РосійськоїФедераціїта Європейськоїкомісіїобговорили підготовкуміністерського засіданняз реалізації Угодипро асоціацію міжУкраїноюта ЄС,запланованогона 11липня.

"Перш за всеобговорювалосяформатпродовженняцього процесу",- зазначивурядовий уповноваженийУкраїниз європейської інтеграціїВалерійП'ятницький післязакінченняконсультацій.

За його словами,сторони прекраснознають ірозуміютьті проблеми,які піднімаютьсяРосійською Федерацієюу світліпідписанняУгодипро асоціацію міжУкраїноюта ЄС.Прицьому він підкреслив,що міністрина зустрічі11 липняповинні визначити"модальностіподальших консультацій", зокрема, які питання,вяких форматахі в яких випадкахповинніобговорюватися.

П'ятницькийтакож зазначив,що,на його думку,оскільки всікраїни є членамиСвітової організації торгівлі (СОТ),товсі спірніпитання повиннівирішуватисявідповідно до правилСОТ.

"У ходінинішніхекспертнихконсультаційросійська сторона неприводилаконкретних прикладівможливого негативного впливуУгодипро асоціацію міжУкраїноюта ЄСна Росію",- зазначивП'ятницький.

Він такожвисловив переконанняв тому,що Угодапро асоціацію неможе матинегативних впливівна торгівлю зРосією,анавіть навпаки.

"Стверджувати,щоУгоду з ЄСбудемінятиукраїнське законодавство убіквведення новихобмеженьповідношеннюдо інших партнерів- цене так.Навпаки,наприклад,у митній сфері,і цезагальнийтрендсьогодні,йдеспрощенняторгівлі,і минамагаємося йти вногуз європейцями,щоб невідстати.щоб не тількинакордоні з ЄС,аленабудь-якому кордоніпроцедурабуламаксимальноуніфікована іспрощена.іщоб не тількимитникодержувавзадоволення відтого,що віноглядає,ащоб,насамперед, задоволенняотримувалиоператори,перевізники",- підкресливП'ятницький.

Він також зазначив,що Київзалишається відкритимдо діалогу,який буде направленийнапошук нових можливостейдлярозширення торгівлізі своїми основнимиторговимипартнерами.

Нагадаємо
підписання економічної частиниугоди про асоціаціюУкраїниі Євросоюзувідбулосявп'ятницю 27червня в Брюсселі.Кремльвважає, що черезствореннязонивільної торгівлі,передбаченоїцимдокументом,Росії доведетьсязакрити своїринкидляукраїнських товарів.

Реклама

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти