Україна втратила 30% експорту: торгпред назвала причини обвалу

26 листопада 2015, 10:43

На зовнішню торгівлю вплинув цілий ряд факторів, впевнена Микольська

Експорт товарів і послуг українського виробництва за 9 місяців поточного року скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2014 на 30,8% – до 34,3 млрд дол. Про це повідомила заступник міністра економічного развтия і торгівлі України, торговий представник України Наталія Микольська.

Реклама

Ключовими причинами такого падіння, за словами Микольської, стали:

  • анексія Криму;
  • бойові дії на сході України, фізичне руйнування інфраструктури в промислово розвиненому регіоні;
  • скорочення експорту на традиційні ринки, насамперед у Росію;
  • важке фінансово-економічне становище в країні і загальне скорочення виробничого потенціалу.

У той же час Микольська повідомила, що експорт здійснювався в 214 країн, проте ключовим партнером України став Європейський Союз, частка якого в загальному обсязі експорту склала 31,8%. На другому місці за підсумками 9 місяців 2015 року виявилась Росія – 17%, на третьому – Туреччина – 6,3% експорту. У десятку найбільших торгових партнерів України також увійшли Китай, США, Індія, Єгипет, Саудівська Аравія, Індія і Казахстан.

У галузевому розрізі структура експорту виглядала таким чином:

  • Порядку 36,2% (10,2 млрд дол.) склав експорт аграрної продукції та продуктів харчування. При цьому в порівнянні з минулим роком цей показник скоротився на 15,4%.
  • Експорт металургійної продукції склав 26,6% експорту (7,4 млрд дол.), що виявилося майже на 40% менше показника 9 місяців 2014 року.
  • На третє місце за обсягами експорту вийшла продукція машинобудування – 11,8% (3,3 мдрд дол.), при цьому падіння склало 43% в порівнянні з 9 місяцями 2014 року.
  • Порядку 8,6% (2,4 млрд дол.) склав експорт мінеральних добрив і мінеральної продукції, притому, що скорочення виробництва в цьому сегменті промисловості склало більше 52%.
  • Близько 7% (майже 2 млрд дол.) склав експорт хімічної промисловості. Скорочення обсягів виробництва в цій сфері за 9 місяців поточного року виявився трохи менше 33%.

У регіональному розрізі, за інформацією Микольської, найбільш істотне падіння експорту зафіксовано в Донецькій і Луганській областях, а також у Києві та Дніпропетровській області.

В тренді
Пенсії переведуть на картки: коли зміняться правила і що робити одержувачам
Реклама

Як повідомлялося, в січні-вересні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт товарів з України знизився на 32,7% – до 28,113 млрд дол., Імпорт – на 33,6%, до 27,376 млрд дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 1,03 (у січні-вересні 2014 року – 1,01).

___02_01

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти