Україна і Білорусь домовилися припинити "торгову війну"

6 серпня 2014, 12:31

Київ чекає, коли Мінськ виконає обіцянку і скасує ліцензування українських товарів

Білорусь погодилася відновити доступ українських товарів на свій ринок. Про це повідомив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький. За його словами, були проведені консультації в Мінську, і Білорусь визнала, що порушила угоду про вільну торгівлю.

Реклама

"На жаль, Білорусь останнім часом застосувала так зване ліцензування відносно деяких наших товарів. Це стосується не тільки кондитерських виробів і пива. Це стосується і цементу. Це стосується скляних виробів. Основний сенс – це встановлення певних цінових параметрів, за якими наші компанії повинні продавати свою продукцію на ринку Білорусі, і що ще більш обмежує – це навіть кількісні параметри. Звичайно, що ми отримали відповідні скарги, було проведене відповідне розслідування, і ми застосували заходи у відповідь на дискримінацію. ми провели консультації в Мінську з цього питання, було визнано білоруською стороною, що фактично були порушені умови угоди про вільну торгівлю. Білорусь – не член СОТ, хоча Росія, вступаючи до СОТ, взяла зобов'язання, що всі країни Митного союзу будуть виконувати ці правила", – зазначив він.

П'ятницький також додав, що білоруська сторона для того, щоб виправити ситуацію, вже внесла зміни до відповідних постанов.

"Білоруська сторона зробила певні кроки, щоб виправити цю ситуацію, внесла зміни в свої відповідні постанови. Ми, зі свого боку, провели консультації з нашими виробниками і прийняли рішення про те, що ми можемо піти назустріч білоруській стороні. Було прийнято рішення про призупинення тих санкцій, які застосовуються щодо широкого переліку білоруських товарів, і це воно діятиме в разі, якщо білоруська сторона повністю розблокує всі поставки нашої продукції на білоруський ринок, тобто скасує ліцензування. Для нас важливо, не тільки те, що написано, а щоб воно реально відбулося. Якщо Білорусь забезпечить вільний доступ українських товарів на свій ринок, то в цьому випадку дія заходів не буде відновлено", – пояснив він.

Уповноважений зазначив, що обмеження для білоруських товарів України може відновити в будь-який момент.

Реклама

"Заходи вжиті таким чином, що вони будуть діяти до кінця 2016 р і в будь-який момент при скарзі українського виробника, про те, що умови, про які ми домовлялися, порушені, ці заходи будуть відновлені", – сказав він.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

П'ятницький при цьому додав, що станом на 6 серпня Білорусь ще відновила доступ українських товарів на білоруський ринок.

Раніше, у відповідь на ліцензування ряду товарів Білоруссю, Україна ввела мита на імпорт ряду товарів з цієї країни: більшість видів кондитерських виробів, молочної продукції, електричних ламп розжарювання, азотних добрив та холодильного обладнання білоруського походження. На білоруське пиво, гумові покришки та запчастини до холодильників встановлене мито в розмірі 60,05% митної вартості товарів проти ставок в межах 10%, які діяли раніше.

Ці заходи стали відповіддю на рішення Мінська ввести з 16 травня ліцензування широкого спектру товарів, у тому числі пива, окремих видів макаронних, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва, які поставляються з-за меж Митного союзу.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти