Україна повинна подвоїти ВВП за 15 років – доповідь Мінекономрозвитку для ООН

7 серпня 2017, 18:01

Згідно з документом, певне пожвавлення економічної активності, яке спостерігалося в 2016 році, є незначним

Україна повинна протягом наступних 15 років як мінімум подвоїти реальний ВВП, а також довести зайнятість працездатного населення до 70% для досягнення стійкого економічного зростання, яке відповідає цілям розвитку Організації Об'єднаних Націй.

Реклама

Про це повідомляється в національній доповіді ООН, яку підготувало Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Згідно з документом, певне пожвавлення економічної активності, яке спостерігалося в 2016 році, є незначним.

"Україна і надалі потребує системних інституціональних і глибоких структурних реформ, запуск масштабних технологічних перетворень", – наголошується в доповіді.

"Пріоритетним завданням економічної політики, якій мало б підпорядковуватися все інше, є забезпечення протягом наступних 15 років реального зростання валового внутрішнього продукту мінімум удвічі з одночасним підвищенням рівня зайнятості населення працездатного віку до 70%", – говориться в доповіді.

Реклама

При цьому факторами досягнення цієї мети повинні стати:

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
  • створення високотехнологічних конкурентоспроможних виробництв;
  • збільшення внутрішнього попиту за рахунок доходів населення та інвестицій;
  • підтримка експорту з високою доданою вартістю;
  • реалізація інфраструктурних проектів;
  • швидке нарощування продуктивності агропромислового комплексу.

Як повідомлялося, за даними Мінекономрозвитку, валовий внутрішній продукт України в січні-червні 2017 року зріс на 2,5%.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство S & P раніше попередило, що в 2019 році, коли в Україні повинні відбутися вибори президента, уряд може зіткнутися з труднощами при виплаті великого обсягу б оргових зобов'язань, які підлягають погашенню.

"Реструктуризація зовнішнього держборгу України в жовтні 2015 року надала уряду країни лише деяку відстрочку, протягом якої воно може спробувати скорегувати динаміку боргу шляхом поліпшення бюджетних показників і проведення реформ, які могли б сприяти економічному зростанню", – вважають в S & P.

Раніше Національний банк України (НБУ) переглянув прогноз реального зростання ВВП України на 2017 рік, знизивши його до 1,6%. В той же час. прогнози НБУ на 2018 рік майже збігаються з прогнозами СБ – регулятор очікує 3,5% зростання економіки України.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти