Україна більше не може постачати в ЄС без квот шість видів товарів

18 квітня 2018, 16:05

"Ліміти" по меду і соку країна вичерпала ще в перші дні року

Україназа станомна 17 квітня2018вичерпалашістьквотнабезмитний експортврамкахЗонивільноїторгівлізЄС.При цьомуквоти на мед, виноградний і яблучний сік були вичерпані вже 11 січня. Про цеповідомилаасоціація"Українськийклубаграрногобізнесу" (УКАБ).
Уперелікзакритихквотувійшли:
  • мед;
  • солодіпшенична клейковина;
  • обробленітомати;
  • винограднийіяблучнийсоки;
  • пшениця;
  • кукурудза.
Українатакожвикористовуваладругуквартальнуквотунаекспортм'ясаптицііпіврічну-навершковемасло.

Середдодатковихквот,виділенихвкінці2017 року,такожвжезакритічотири:намед,обробленітомати,пшеницюікукурудзу.На95%вичерпаніобсягибезмитнихпоставокнакрупиіборошно.

"У цьому році відбулося пожвавлення темпів закриття квот, адже станом на аналогічну дату 2017 року об'єми пшениці ще не були вичерпані, а квота на солод і пшеничну клейковину взагалі за минулий рік залишилася невикористаною. Те, що крім шести основних квот закриті ще чотири додаткові, свідчить про активізацію торговельних відносин з ЄС", – прокоментувала аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчої продукцією УКАБ Дарина Гриценко.

Реклама

За результатамисічня-лютого2018рокуагропродовольчийекспортзУкраїнивЄСзрісна28,1%абона224,7млн у порівняннізаналогічнимперіодомминулогороку,ідосяг1,025 млрддоларів.

В тренді
Меломани з Верховної Ради: яку техніку декларують нардепи

Якповідомлялося,зростанняекспортупродукціїзУкраїнивідзначаєтьсяу всіхсекторах,алеабсолютнийрекордзакріпивсязамедом.Україназа2017рікзаробила 87 млн доларів за рахунок бджільництва.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти