"Суму гарантування вкладів в Україні потрібно збільшити мінімум удвічі", – економіст Ерік Найман

12 травня 2021 13:54

Актуально

У Фонді гарантування готові поетапно підвищити суму гарантії, однак це можливо тільки після розв’язання проблеми боргів установи

/ Фото: Pixabay

До подання до Верховної Ради України готується законопроєкт, який має вирішити ключові питання подальшого розвитку банківської системи країни: приєднати "Ощадбанк" до Фонду гарантування, підвищити гарантовану суму відшкодування за вкладами та найголовніше – дати старт реструктуризації боргів Фонду гарантування вкладів перед державою. Про це повідомляє "УНІАН".

Реклама

"Якщо стоїть завдання вирішити проблеми системно і поліпшити ситуацію в цілому в банківській системі, то я б це робив комплексно. Що ж до підвищення суми гарантування в Україні – це давно назрілий крок, її потрібно збільшити мінімум удвічі", – вважає економіст Ерік Найман.

Як відомо, сьогодні сума державної гарантії за вкладом в Україні є найнижчою в Європі: 200 000 гривень – це близько 7000 доларів в еквіваленті. Більшу її частину в останні роки з’їла інфляція. Водночас у ЄС сума гарантії за вкладом – 100 000 євро.

У Фонді гарантування готові поетапно підвищити суму гарантії до 400 000, а згодом і до 600 000 грн. Однак кажуть, що це можливо тільки після розв’язання проблеми боргів установи. До 2031 року Фонд має перерахувати державі 111 млрд грн, з них 64 млрд грн – нараховані відсотки за кредитами, наданими для термінових виплат вкладникам банків-банкрутів.

Не пропусти!
Україна – Австрія: онлайн вирішального матчу на Євро-2020
Україна і Австрія зустрічаються на Євро-2020

"Реструктуризація боргів Фонду гарантування дозволить підвищити суму гарантії і розширити сферу дії системи гарантування вкладів – зокрема, безболісно приєднати до неї "Ощадбанк". Для цього потрібні законодавчі зміни, які мають прийматися "одним пакетом". Це також одне із зобов’язань України в межах співпраці з МВФ", – розповіла Олена Нужненко, фінансовий директор Фонду гарантування.

Реклама

Нагадаємо, ще торік Рада з фінансової стабільності затвердила План реструктуризації боргів Фонду гарантування перед державою для забезпечення стійкості банківської системи. Пакетне голосування за затвердження цього плану, підвищення суми відшкодування за вкладами і включення "Ощадбанку" до загальної системи гарантування є також однією із умов відновлення співпраці із МВФ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти