Старт сезону на ринку праці в Україні: де знайти роботу

24 вересня 2018, 09:06

Тетяна Негода

На вакансію три претенденти, найчастіше шукають логістів та водіїв, рідше – будівельників

Кінець літа приніс ринку праці відносну стабільність, вважають фахівці експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу "HeadHunter Україна". Загальна кількість відкритих вакансій за місяць майже не змінилася. У 13 сферах ринку їх кількість збільшилася (особливо в таких, як "Наука, освіта" і "Початок кар'єри, студенти"). У 8 спостерігався спад, найпомітніший – в рубриках "Робочий персонал" і "Будівництво, нерухомість". У двох курортних областях, Запорізькій і Одеській, пропозицій роботи стало менше.

"Штат компаній, що працюють в сфері гостинності, був укомплектований сезонними працівниками раніше, а курортний сезон добігає кінця", – пояснює Катерина Криворученко, керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Реклама

Влітку (та й навесні теж) найвищі зарплати пропонували за кордоном будівельникам, а найлегше знаходили роботу продавці і працівники кафе-ресторанів, розповідають в сервісі "OLX Робота". У цій онлайн-майданчики своя специфіка – топ-менеджерів і інженерів тут не шукають, але зріз по затребуваності "народних" професій дуже хороший. Так, в середньому за літній місяць тут викладали по 5000 пропозицій в роздрібних продажах, торгівлі та закупівлі.

"Близько 3500 – щодо роботи за кордоном, стільки ж в рубриці "Транспорт, логістика", – говорить Марія Абдулліна, керівник напрямку "OLX Робота". – На третьому місці (2900) – вакансії в барах і ресторанах".

Замикає десятку сфер рубрика "Сільське господарство, агробізнес, лісове господарство" – всього 330 пропозицій.

Парадокс: саме роботу в цій сфері шукали найчастіше, кажуть аналітики "OLX Робота".

"Кожне оголошення в ній збирало не менше 1000 відгуків – більше, ніж у всіх інших рубриках, – розповідає Марія Абдулліна. – На кожне оголошення про роботу за кордоном реагувало в середньому 925 претендентів, в будівництві – 870, а бажаючих зайняти вакансію в барах/ресторанах знаходилося близько 700".

--1_22

Півроку позаду

Перше півріччя 2018-го загалом демонструє, що рівень конкуренції знаходився на позначці 3-4 особи на одне вакантне місце. Показник hh-index, який визначає співвідношення кількості резюме до кількості вакансій, найвищим був у березні та квітні – 3,7. Найнижчий рівень конкуренції припав на червень: 3,1. Згідно з даними опитування, 34% респондентів зазначили, що в їхніх компаніях підвищили в I півріччі зарплату всім співробітникам, 30% заявили, що підняли тільки тим, хто виконав або перевиконав план. Третина респондентів зізналися, що у них заробітну плату не переглядали. Про її скороченні повідомили тільки 3% опитаних. Ті, кому все-таки зробили надбавку, говорили про підвищення на 5-10%. При цьому 4% роботодавців урізали або скасували бонуси, премії, додаткові виплати як такі.

Виплат стало більше

Реклама

Середньоденний розмір допомоги при тимчасовій втраті працездатності за перші півроку збільшився на цілих 34% (порівняно з 1-м півріччям 2017-го). Про це повідомляє Фонд соціального страхування. Виплати допомоги по вагітності та пологах зросли на 28,6%. Все це – завдяки зростанню мінімальної зарплати і збільшенню фонду оплати праці по країні в цілому. Допомога майбутнім мамам, нагадаємо, – це 100% середньої зарплати (суми до сплати податків). А виплати за лікарняними залежать від тривалості страхового стажу і становлять 50% окладу при стажі до 3 років, 60% при 3-5 роках, 70% – при 5-8 і 100%, якщо страховий стаж перевалив за 8 років.

До речі, про декрети

Уряд схвалив розроблений Мінсоцполітики проект закону про додаткові гарантії батькам дітей. Якщо зміни ухвалять, тати зможуть претендувати на неповний робочий день. Згідно із законом чоловіки і жінки повинні працювати на рівних умовах, але в деяких випадках пріоритетне право на пільги дістається мамам. Новий проект призведе законодавство до європейських норм і вирівняє права мам і тат. Тати, які займаються доглядом за дитиною, отримають аналогічні переваги на випробувальному терміні при прийнятті на роботу. А чоловікам, які виховують дітей з інвалідністю, скоротять робочий день. Їх не зможуть залишати на нічні чергування, як і мам, які мають дітей до 3 років.

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти