В Україні призупинили підвищення зарплат держслужбовцям

17 вересня 2018, 13:40

У проекті бюджету-2019 обґрунтували, чому не підвищуватимуть оклади

Проект державного бюджету України на 2019 рік передбачає, що посадові оклади працівників державних органів, а також працівників Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) залишаться на рівні поточного року.

Реклама

"Встановити, що 2019 року при визначенні посадових окладів і заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів застосовується прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року", – зазначено в законопроекті про держбюджет-2019 (№9000) від 15 вересня 2018 року.

Проект бюджету-2019 Кабмін прийняв 15 вересня. Зараз документ вже зареєстрований у Верховній Раді.

В обґрунтуванні до статей проекту закону зазначається, що протягом двох років ухвалено низку законів України, якими значно підвищено розмір оплати праці працівників державних органів порівняно з працівниками бюджетної сфери, з урахуванням цього значно збільшені і витрати держбюджету на оплату їх праці.

"З огляду на фінансові можливості державного бюджету і щоб уникнути збільшення диспропорцій в оплаті праці працівників державних органів і працівників бюджетної сфери, пропонується тимчасове призупинення підвищення розмірів заробітної плати працівників державних органів", – зазначено в документі.

Реклама

Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2019 року передбачається встановити в розмірі 1921 грн, що на 159 грн більше його розміру на 1 січня 2018 року (1762 грн). Крім того, сказано, що застосування нового розміру прожиткового мінімуму потребуватиме додаткових витрат 2019 року на заробітну плату та грошове забезпечення вищевказаних осіб.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проєкти від Мінфіну

"З метою економії бюджетних коштів пропонується 2019 року при визначенні посадових окладів і заробітної плати, грошового забезпечення працівників Державного бюро розслідувань, а також Національного антикорупційного бюро застосовувати прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року (1762 грн)", – наголошується в поясненні.

Нагадаємо, зростання української економіки 2019 року в проекті бюджету передбачено на рівні 3%, а державний борг повинен зменшитися до 52,2% ВВП. Раніше в Мінфіні уточнювали, що безпечним для держави є рівень держборгу нижче 60%.

Зростання доходів зведеного бюджету планується на рівні 1,29 трлн гривень, тобто на 130 млрд більше, ніж було в бюджеті на 2018 рік. Проект бюджету-2019 передбачає інфляцію 7,4%. 

Зростуть соціальні стандарти – мінімальна зарплата і пенсії.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти