Скорочення цифрових телеканалів з соцпакету порушує права людей – експертиза

8 грудня 2014, 07:09

Алевтина Нагорна

В експертизі Мін'юсту також говориться, що рішення Нацради суперечить принципам юридичної визначеності

Держава Україна буде програвати справи в Європейському суді з прав людини у разі, якщо українці вирушать оскаржити листопадове рішення Національної ради з телебачення і радіомовлення, що скоротило в два рази число безкоштовних телеканалів. Про це йдеться в експертному висновку Міністерства юстиції України на відповідність рішення Нацради положенням Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а також практиці Європейського суду з прав людини. Рішення їм не відповідає, показала експертиза.

Реклама

Як уже писала "Сегодня", Нацрада скасувала так звану "універсальну програмну послугу" в редакції 2012 року – безкоштовний соцпакет із 32 телеканалів – на своєму засіданні 6 листопада. З соцпакета прибрали всі цифрові телеканали і залишили аналогові – вийшло 16 замість 32. Рішення набуде чинності лише 1 січня 2015 року, і для цього він повинен бути зареєстрований Міністерством юстиції України.

ДИСКУСІЯ. Але як тепер бути з негативною експертизою? "Це жодним чином не впливає на реєстрацію в Мін'юсті", – запевнив наших колег, журналістів каналу "Україна", голова Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, підкресливши, що на сьогоднішній момент Нацрада чекає від Міністерства юстиції саме рішення. "Були заперечення від уповноваженого Європейського суду з прав людини", – зізнається Артеменко, але вважає, що "ці зауваження не є істотними, вони є дискусійними. Тому ми зараз знаходимося у дискусії ". В експертизі Мін'юсту також говориться, що рішення Нацради суперечить принципам юридичної визначеності – принципи формування програмної послуги в ньому недоопределена, а значить, кожен провайдер може скористатися правом сформувати безкоштовний соцпакет на свій розсуд. А якщо цей безкоштовний ТВ-мінімум з 1 січня від провайдерів виявиться не до смаку українцям, у них є всі шанси вимагати компенсації від держави безпосередньо в Європейському суді з прав людини.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти