Ринок електроенергії працює в штатному режимі

10 липня 2019, 21:48

Перехід на європейську модель ринку пройшов без потрясінь і скачків цін

Ринок електроенергії працює в штатному режимі.мПерші десять днів його роботи високо оцінили міжнародні експерти.

Реклама

Перехід на європейську модель ринку пройшов без потрясінь і скачків цін. А значить система безпеки, розроблена для України, себе виправдовує. Про це, зокрема, йшлося на круглому столі за участю ключових гравців ринку, представників влади та держрегулятора. На їхню думку, реформа дає Україні можливість посилити конкуренцію серед енергокомпаній і об'єднати українську енергосистему з європейською.

"Ми можемо сказати, що ринок працює. Є пропозиція і попит задовольняється, відключень немає, учасники ринку працюють з великим ентузіазмом. Відкриття ринку – це захист клієнтів, будинків, промислових підприємств і торговельних компаній. А ще факт, що тарифи, ціни, не зміняться ", – каже Шукру Богут, радник USAID з питань енергетики.

Нагадаємо, Україна з 1 липня запустила новий ринок електроенергії. Дана реформа була одним з ключових умов для отримання Україною чергового траншу макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн євро в 2019 році.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року представники України і ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплені умови виділення цих коштів. Сума в EUR1 млрд була поділена на два рівних транша, перший з них ЄС перерахував в грудні 2018-го. Отримання другого прогнозувалося на весну-2019.

Основні умови отримання допомоги: закон передбачає боротьбу з відмиванням грошей, закон про авторизованого економічного оператора (АЕО), а також функціонування системи автоматичної системи повірки е-декларацій, виконання закону про ринок електроенергії та ухвалення середньострокового плану реформування податкової та митної служб.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти