Реформа енергосистеми допоможе відновитися українській економіці, – експерт

12 травня 2021 18:35

Ірина Ненько Ірина Ненько

На фоні глобальної економічної кризи, викликаної пандемією, Україна, як ніколи, потребує сучасної енергетичної системи

Едвард Чоу

Едвард Чоу

Про це заявив Едвард Чоу, провідний експерт з питань міжнародного розвитку енергетики, старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), під час вебінару "Макроекономічний аналіз і економічний розвиток", організованого Діловою радою США-Україна (USUBC).

"Саме ефективна й модернізована енергетична система сьогодні може стати тією рятівною вакциною, яка допоможе відновитися українській економіці й вийти на постійний та динамічний розвиток. Енергетика може і має стати точкою опори для України в період змін. І українська влада повинна це добре розуміти, – сказав Едвард Чоу. – Українські політики віддають перевагу ручному управлінню, встановленню багатьох регуляторних обмежень щодо цін та торгівлі на різних сегментах оптового ринку, імпорту електроенергії, покладання спеціальних обов’язків (ПСО), тощо. Кероване регулювання значно переважає незалежне".

Реклама

Експерт додав, що необхідність енергетичної реформи сьогодні є максимально нагальною, оскільки вважає, що енергетичний сектор є близьким до критичної ситуації.

"Енергетика – одна із базових, найважливіших та масштабних галузей української економіки, величезний потенціал якої, на жаль, належним чином не використовується", – сказав Едвард Чоу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти