Рада прийняла важливі закони, долар пішов у піке, Україна провела газові переговори: підсумки тижня

Україну готують до відкриття ринку землі, Кабмін заговорив про зміни проекту бюджету-2020

Суспільство

Прийнято закон про реформу прокуратури, внесений президентом Володимиром Зеленським. Передбачається ліквідувати військову прокуратуру, зменшити штат прокуратури і призупинити діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року. Генпрокуратуру також повинні перейменувати в "Офіс генерального прокурора".

Київський мер Віталій Кличко звернувся до Верховної Ради з ініціативою розпустити Київраду скликання і призначити дострокові місцеві вибори в столиці. Нинішні депутати не приходять вже на друге оголошене засідання ради.

Реклама

НАБУ відкрило три провадження за фактом декларування недостовірної інформації главою Національного банку Яковом Смолієм.

Обмежуватимуть щоранку з 7:00 до 10:00 в'їзд вантажного транспорту до Києва з боку Борисполя, щоб зменшити негативний вплив транспорту на стан повітря і розвантажити рух. Обмеження на в'їзд діятиме на постійній основі.

Міжнародний комітет Червоного Хреста направив на тимчасово окуповану територію Донбасу сім вантажівок з гуманітарною допомогою. Доставлені будівельні матеріали і корм для тварин загальною вагою 150 тонн.

Реклама

Успішно виступила паралімпійська збірна України на чемпіонаті світу з плавання. У змаганнях, які проходили в Лондоні, взяли участь спортсмени з 60 країн. Українці завоювали 55 медалей, з яких 17 – золоті. Це дозволило збірній посісти перше місце в командному заліку.

Модернізацію форми військовослужбовців планують провести в 2020 році, повідомили в Міноборони.

Згорів будинок екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої в селі Гореничі під Києвом. Основна версія причини виникнення пожежі – підпал. Журналісти "Сьогодні" побували на згарищі:

Реклама

Не менш як 3300 мирних жителів загинули з початку конфлікту на Донбасі, вважають в Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні.

Facebook призупинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели скоординовані кампанії по дезінформації. В цілому видалено 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп. У них було в сукупності близько 4,2 млн фоловерів. Приблизно 400 тис. акаунтів приєдналися до груп.

Розпочато ремонт траси Дніпро – Кривий Ріг. На нього уряд виділив 400 млн грн.

Близько 370 тисяч осіб зараз мають статус учасника бойових дій. За даними Міністерства у справах ветеранів, таку кількість зареєстровано станом на 1 липня 2019 року.

На дорогах України додали 17 нових і розширили 8 існуючих ділянок, на яких швидкість контролюватимуть за допомогою лазерних вимірювачів швидкості TruCAM. Всього для вимірювання швидкості на дорогах використовуються 100 пристроїв. За даними патрульної поліції, з початку використання приладів (жовтень 2018 року), за перевищення швидкості патрульні винесли 302 тисячі адміністративних постанов.

27 074 військовослужбовців-жінок зараз налічується в Україні. З них 949 – старші офіцери. 9 916 жінок-військовослужбовців ЗСУ мають статус учасника бойових дій. З 2014 року 166 жінок були відзначені державними нагородами, а загинули під час АТО / ООС шість жінок, що проходили службу в українській армії.

Володимир В'ятрович звільнений за згодою сторін з посади директора Інституту національної пам'яті. Він займав цю посаду з березня 2014 року.

Економіка

Зміцнив на 19 копійок до 24,43 гривень за долар національну валюту Національний банк на 23 вересня порівняно з попереднім банківським днем, 20 вересня. Гривня стабільно зміцнюється з 8 вересня.

Зросте на 20% специфічна ставка акцизу на сигарети в 2020 році. Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту держбюджету на 2020 рік. Крім того, мінімальне податкове зобов'язання зі сплати акцизного податку зросте також на 20%.

Передбачено 47,6 млрд грн у 2020 році на виплату пільг і житлових субсидій у грошовій формі. Таким чином, уряд планує зменшити виплати субсидій у порівнянні з 2019 роком на 8,3 млрд грн.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні в жовтні 2020 року. Придбати землю зможуть українські громадяни і компанії, запевнив глава уряду. Зараз влада працює з Національним банком України (НБУ) над механізмом здешевлення кредитів. Міністр фінансів Оксана Маркарова уточнила, що уряд має намір завдяки цьому механізму надати фермерам кредитну ставку на рівні 5%.

Верховна Рада остаточно:

  • прийняла нову редакцію закону про публічні закупівлі. Вона, зокрема, знижує поріг для обов'язкового проведення закупівель через ProZorro з 200 до 50 тисяч грн;
  • продовжила дію закону про фінансову реструктуризацію на три роки. Сама процедура скоригована;
  • уніфікувала звітність по єдиному соціальному внеску (ЄСВ) і податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з 2021 року. Звіт з ЄСВ та ПДФО буде подаватися раз на квартал, тоді як в даний час звіт по ЄСВ формується щомісяця, а з ПДФО – поквартально;
  • внесла зміни до Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу щодо зменшення тиску на бізнес, що припускає декриміналізацію фіктивного підприємництва. Закон також передбачає підвищення розміру сум ненадходження до бюджету податків, зборів та інших платежів для встановлення ознак злочинів, передбачених статтею про ухиляння від податків;
  • скасувала ліцензування операторів телекомунікацій;
  • затвердила зміни договору зі Швейцарією про уникнення подвійного оподаткування. Передбачено, зокрема, збільшення ставок оподаткування відсотків і роялті з нуля до 5%;
  • ратифікувала протокол між урядами України і Туреччини про внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи і майно;
  • прийняла закон про вдосконалення правової охорони географічних зазначень. Він є частиною зобов'язань України в рамках угоди про асоціацію з ЄС і повинен забезпечити захист іноземних географічних зазначень і створити підстави для створення таких вказівок в Україні;
  • закон про захист прав споживачів фінансових послуг. Зокрема, для всіх фінансових установ-кредитодавців встановлюється єдиний формат розрахунку загальної вартості кредиту та єдина формула розрахунку реальної річної відсоткової ставки, а результати таких розрахунків повинні бути вказані в договорі.

Інвестиції в Україну Європейського банку реконструкції та розвитку в поточному році перевищили 1 млрд доларів, повідомив віце-президент ЄБРР Алан Пію.

Національний банк планує здійснити перший випуск банкноти номіналом 1000 гривень в обсязі 5 млн штук, а в подальшому друкувати ці банкноти залежно від замовлень банків і потреб економіки.

Фінансова підтримка з боку уряду при введенні ринку землі буде розрахована на малих і середніх фермерів, а також на індивідуальні господарства. Зараз розглядаються дві такі програми. Перша – компенсація відсоткової ставки за кредитами до рівня приблизно 5% річних. Друга – часткова гарантія кредитування.

Аграрії 10 областей вже розпочали збирання цукрових буряків і зібрали 558 тисяч тонн з площі 12 тисяч га, або 6% до прогнозу.

Проект держбюджету-2020 Верховна Рада прийняла до розгляду. Міністр фінансів представила його депутатам 20 вересня. Уряд вже повідомив, що до другого читання законопроект буде істотно перероблений.

Читайте також:

На 73% більше, ніж тижнем раніше, Національний банк у період з 9 по 13 вересня купив на міжбанківському валютному ринку – 198 млн доларів. В цілому з початку 2019 року НБУ купив 3,539 млрд доларів і продав 248,23 млн.

До 3,5 млн євро російська "Транснефть" довела компенсацію "Укртранснафті" за потрапляння нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук в українську ділянку нафтопроводу "Дружба". Повідомляється, що ця сума не остаточна.

138 українських виробників зараз мають право експорту продукції тваринного походження, призначеної для споживання людиною, на ринки Європейського Союзу, проти 126 підприємств у 2018 році. Його мають, зокрема, 4 виробники м'яса птиці і 1 виробник продуктів з м'яса птиці; 2 виробники молокопродукції; 27 виробників рибної продукції; 4 виробники яєць і яєчної продукції; 72 виробники меду; 6 виробників равликів, а також один виробник кишкової сировини і один виробник харчового колагену.

380 млрд грн запозичень уряд планує залучити в наступному році. Боргові платежі в наступному році складуть 438 млрд грн.

105,5 млрд грн податку на додану вартість платникам відшкодовано протягом січня-серпня. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла майже на 24%.

Досягли 19,5 млрд куб. м запаси газу в підземних сховищах і на 4 млрд куб. м перевищують торішній показник – повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Скоротилося на 3,5% за вісім місяців виробництво молока в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 6,7 млн ​​тонн. Про це повідомили в Асоціації виробників молока. При цьому в домашніх господарствах виробництво впало на 4,3% – до 4,86 ​​млн тонн, а промислове виробництво молока знизилося на 1,3% – до 1,88 млн т.

Знизив на 0,5 млн тонн Мінсільгосп США (USDA) прогноз врожаю пшениці в Україні в 2019-2020 маркетинговому році (МР, липень 2019 – червень 2020) в порівнянні з липневим прогнозом – до 28,7 млн ​​тонн. При цьому прогноз експорту української пшениці залишився на тому ж рівні – 19,5 млн тонн. Крім того, американське відомство знизило прогноз виробництва кукурудзи в Україні на 0,5 млн тонн – до 36 млн тонн. При цьому експорт кукурудзи може скласти 30 млн тонн, що також відповідає серпневому прогнозу.

Кабінет міністрів затвердив план анбандлінга (відділення газотранспортного бізнесу) "Нафтогазу України". Прийняте рішення відповідає європейським вимогам і підтримано самим "Нафтогазом".

Склало 4,4% в річному вимірі зростання виробництва сільськогосподарської продукції в січні-серпні. При цьому сільськогосподарські підприємства збільшили виробництво на 11,8%, а господарства населення – зменшили на 2,3%.

Виробили 48,8 тисячі тонн цукру українські цукрові заводи з початку сезону цукроваріння (30 серпня), що на 10% менше, ніж станом на аналогічну дату 2018 року.

Завершив ліквідацію банку "Софійський" Фонд гарантування вкладів – відповідний запис внесено до Держреєстру. Банк був віднесений до неплатоспроможних 22 грудня 2015 року через втрату ліквідності.

Світ

Етап газових переговорів у форматі Україна, Росія і Європейська комісія про транзит російського газу через Україну після 2019 року. Наступного разу Україна, Росія і Єврокомісія домовилися зустрітися в жовтні. За словами віце-президента Єврокомісії Мароша Шефчовича, Київ і Москва погодилися з тим, що майбутній контракт повинен ґрунтуватися на європейських правилах. У свою чергу в "Нафтогазі" повідомили, що "Газпром" вперше припустив можливість укладення контракту за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо Україна в повній мірі запровадить їх до кінця 2019-го.

Читайте також:

ОЕСР різко знизила прогноз зростання світової економіки в 2019 році – до 2,9% з очікуваних раніше 3,2%. Прогноз на 2020 рік був знижений на 0,4 процентного пункту в порівнянні з травневою оцінкою, до 3%. За підсумками 2018 року підйом реального ВВП склав 3,6%.

Рада директорів Microsoft схвалила програму викупу власних акцій на суму 40 млрд доларів і збільшила квартальні дивіденди на 11%. Це вже третя за рахунком програма buyback такого розміру. Капіталізація компанії з початку року підскочила на 36,4% і становить 1,05 трлн дол.

Mercedes-Benz припиняє розробку двигунів внутрішнього згоряння. Про це повідомив менеджер з розвитку Daimler Маркус Шефер. За його словами, після запуску нової серії двигунів, які з'являться в автомобілях E-клас і S-клас, компанія зосередиться на електрифікації.

Експорт наручних годинників зі Швейцарії збільшився в серпні на 2,4% в річному вимірі – до 1,44 млрд франків. При цьому весь швейцарський експорт у номінальному вираженні скоротився на 4,3%, імпорт зріс на 3,4%.

Часткове об'єднання економічних систем з січня 2021 року припускає програма інтеграції Росії та Білорусі, включаючи перехід на єдиний податковий кодекс, створення єдиного регулятора енергетичного ринку і об'єднання митної політики.

Не менш 24 людей загинули в Афганістані в результаті вибуху під час передвиборчого мітингу президента країни, більше 30 осіб отримали поранення. Президент в результаті теракту не постраждав.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що вважає Ізраїль російськомовною державою, а також назвав росіян і ізраїльтян "однією сім'єю зі спільною історією".

Завершено на 81% будівництво газопроводу "Північний поток- 2". Про це повідомив "Газпром". По дну Балтійського моря укладено 1989 км газопроводу. Очікується, що судно, яке прокладає труби, в жовтні підійде до морського кордону з Данією, яка досі не дала дозвіл на прокладку газопроводу.

Європейський парламент проголосував за призначення на пост голови Європейського центрального банку француженки Крістін Лагард, яка до недавнього часу очолювала МВФ.

Досягло історичного максимуму – 157 тис. число криптовалютних гаманців, на яких зберігається від 10 до 1 млн Bitcoin (ВТС). При цьому на 1942 адресах знаходиться від 1000 до 10 тис. BTC. А на 800 тис. адрес зберігається хоча б 1 BTC. Зараз існують не менше 20 млн гаманців, на яких знаходиться хоча б 1 долар у першій криптовалюті.

Facebook на початку 2020 року запустить незалежний наглядовий орган, якому користувачі зможуть поскаржитися на неправомірне видалення контенту. Соцмережа розраховує залучити до цієї діяльності близько 40 експертів. Їх призначатимуть на 3 роки. Кожну скаргу буде розглядати група з 5 експертів. Їх рішення буде обов'язковим для виконання.

Саудівська Аравія повністю відновила поставки енергоносіїв, порушені атакою на об'єкти підприємства Saudi Aramco в ніч на 14 вересня.

Іспанія 10 листопада проведе свої четверті вибори за чотири роки після того, як партіям не вдалося вийти з багатомісячного тупика через відсутність більшості в парламенті.

Федеральне авіаційне управління США запросило представників регулюючих органів десятків країн, де експлуатувалися Boeing 737 MAX, неформально обговорити процес сертифікації літаків цієї серії. Зустріч запланована на 23 вересня.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
56,97
56,54
49,56
27,55
57,01
54,51
52,01
24,98
57,36
56,30
52,66
25,59
58,79
56,99
55,09
27,48
59,00
57,00
51,90
26,23
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,75
25,27
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

66168.91

Dogecoin (DOGE)

0.13

Ethereum (ETH)

3550.66

Litecoin (LTC)

78.16

Ripple (XRP)

0.5

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти