Порошенко підписав Держбюджет-2018

30 грудня 2017, 12:27

Доходи держави плануються на рівні 917 млрд грн, а витрати – складуть 991,7 млрд грн

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про державний бюджет на 2018 рік", якийбувприйнятийпарламентом8 грудня.

В тренді
Долар в Україні впав до мінімуму за два місяці: курс Нацбанку
Фото: ADEM ALTAN/AFP via Getty Images
Про цеповідомляєпрес-службаглавидержави.

За прийняття документа в цілому проголосували 273 депутати, а 22 грудня спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон і направив його главі держави.

Нагадаємо, що доходи державного бюджету на 2018 рік визначено на рівні 917,9 млрд грн, а витрати складуть 991,7 млрд грн.

Граничний обсяг дефіциту держбюджету в 2018 році становить 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП, що відповідає програмі співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Граничний обсяг державного боргу встановлений на рівні 1 трлн 999,3 млрд грн, що становитиме 60% ВВП. Планові обсяги державних гарантій визначені на рівні 24 млрд грн. Надходження від приватизації прогнозується в обсязі 21,3 млрд грн.

Також був підвищений розмір прожиткового мінімуму – він виросте на 9%, і мінімальної заробітної плати – на 16,3%. Витрати на допомогу сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям і допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи передбачені в сумі 59,9 млрд грн.

На пільги і житлові субсидії населенню з оплати житлово-комунальних послуг в бюджеті передбачено 71 млрд грн.

Обсяг освітньої субвенції врахований у сумі 61,7 млрд грн, медичної субвенції – 57,4 млрд грн.

Також в 2018 році планується створення державного дорожнього фонду з обсягом витрат в 32,9 млрд грн, а всього на розвиток доріг передбачено спрямувати 47,7 млрд грн.

На Фонд енергоефективності передбачено кошти в сумі 1,6 млрд грн, ще 0,4 млрд грн – на реалізацію Державної цільової економічної програми з енергозбереження.

У 2018 році продовжується надання підтримки місцевим бюджетам для реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку: 6,0 млрд грн – за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку; 5,0 млрд грн – субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій; 1,9 млрд грн – субвенції на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад. Закон вступає в силу з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, незважаючи на те, що бюджет був прийнятий ВР у другому читанні в рекордний для України термін
Рада змогла розблокувати його підписання лише 20 грудня. Уцейденьпарламентрозглянувіне схваливпостанову№7000-Ппро скасуваннярішенняпро прийняттявціломузаконопроекту"ПроДержавний бюджетУкраїнина2018рік".Крімтого,Рада непідтримала(проектпостанови№7116-Ппро скасуванняприйняттязакону"Провнесеннязміндо Бюджетного кодексуУкраїни".
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти