Подорожчання алкоголю: самогон знову в тренді

22 жовтня 2018, 09:09

Українці – серед лідерів в споживанні алкогольних напоїв

Горілка щодня дорожчає, і ніби-то українці стали менше пити. А за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, зловживають менше, ніж сусіди з Польщі або Росії. Але на цьому гарні новини закінчуються. Згідно того ж джерела, серед європейців тільки українці і росіяни вибирають не традиційні алкогольні напої – тобто вино або пиво – а самогон або навіть бояришнік. Відсоток українців, які вважають за краще такі напої, – в дев'ять разів менше, ніж росіян.

Які органи першими відмовлять, коли ми вип'ємо чарку горілки або келих вина, і скільки випиває за рік українець, а скільки поляк?

У п'ятницю вночі кияни та гості столиці занурюються в алкогольні квести. Хоча заборона на вживання алкогольних напоїв в громадських місцях і існує, камера журналістів вихоплює з тіней Майдану Незалежності чарки і пляшки
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Цимпроявомлюбовінародудо спиртногообуренідепутатиКиївради.Навздогіндержавній заборонірозпиванняспиртнихнапоїввгромадськихмісцях,Київрадаприймаєрішеннязаборонитипродажалкоголюпісля23:00.

Журналісти провели свій невеличкий експеримент – зайшли в відомий мережевий магазин о пів на дванадцяту ночі і спокійно купили пляшку вина. Хоча відповідне рішення повинно було вступити в силу ще 27 вересня. Тобто, майже місяць тому.

Так. Українці іноді вживають спиртне. Без алкоголю життя може здатися не таким яскравим. Але крім веселощів, яке доставляють витівки п'яниць на Ютубі, алкоголь – це ще зруйновані долі, сім'ї. Це проблема суспільства і навіть загроза нації. Можливо, справа в підході до споживання і кількості. Але у Всесвітній організації охорони здоров'я вважають інакше
.

"Алкоголь,почнемозтого,щовінне можепринестикористь.Нікому.Безпечнадозаалкоголю-ценуль.Все інше-ценебезпечнадозаалкоголю",-говоритьАннаБорщевська,фахівецьз комунікаційбюроВООЗвУкраїні.

У 2008 роціза данимисайтуWORLD HEALTH RANKINGSУкраїнабуланашостомумісціза кількістюспоживанняалкоголюзпонад 120країн.Сьогодніукраїнцівтратилитемписпоживанняіопустилисянадев'яте місце.


Реклама

УВООЗєпростепоясненнятакогоспадутемпувживанняалкоголю.

"Підвищенняціннаалкогольнупродукціюєоднимзтакихефективнихвтручань,якедопомагаєзнизитирівеньспоживанняалкоголю,зловживанняалкоголюіцейметод,іцяінтервенціявонадужевітаєтьсяВсесвітньою організацієюохорони здоров'я",-відзначаєексперт.

У 2008 роціпівлітровапляшкакоштувалавсередньомуп'ятнадцятьгривень.Цеприкурсівісімгривеньзадолар.Тобто,дещо недотягуваладодвохзелених.Сьогоднісередняціна-дев'яностогривень.Прикурсі-28гривеньзадоларцевжебільшетрьохдоларів.

Задесятьроківціназбільшиласянатретинувдоларовомуеквіваленті.Аукраїнціпоступилисякількомкраїнамвалкогольномузмаганні.Алецецифриміжнароднихорганізацій.Амісцевілікарібачатьдещо іншукартину.

"Якщоговоритизточкизорупрактичноїмедицини,тонемаєніякоїкореляціїміжпідвищеннямціннаалкогольізниженнямкількостізверненьпацієнтівзалкогольною залежністю",-зазначаєВладиславСова,лікар-психіатр,головнийлікарклініки "ПетраіПавла".

Фахівцізапевняють,щопершоюпричиноюпостійногоісистематичноговживанняалкоголюєстрес.ЗаразУкраїнапереживаєстресовічаси,алеалкогольне вихід,авхідвщебільшийстрес.Чимжевінтакий поганий?

Єкільканауководоведенихпунктів.

  • В першу чергу він вражає серцево-судинну систему. Саме через алкоголь зростає ймовірність інфаркту.
  • Алкоголем затьмарюється мозок. Його звичне функціонування неможливо. Всі процеси загальмовані. Уражаються самі клітини мозку.
  • Розвиваються хронічні захворювання. Наприклад, цироз печінки або виникає рак підшлункової залози.
  • Погана спадковість. Діти можуть народитися недорозвиненими.
  • Зрештою, алкоголь може знищити бюджет.
  • Ще варто подумати про те, як ви виглядаєте, коли вживаєте більше встановленої ВООЗ норми.

"Стандартнадозаалкоголюцедесятьграміветиловогоспирту.Тобто,це330мілілітрівпива,наприклад,цестограміввина.Абомаленькачаркаміцногоалкоголю.Імиповинніпам'ятати,щопомірневживанняалкоголю-цедлячоловіківне більшетрьохстандартнихдозизаодинраз",-говоритьексперт.

Реклама

Повернемосятепердоукраїнських реалій.Отже,всесвітніорганізаціїбачатьзниженняспоживанняалкоголювкраїні.Українськілікарібачатьлишезростання.

"Якщоранішеспостерігаласясезонність,або,скажімо,післясвятковізбільшенняпотокузвернень,тозаразнемаєістотної різниці.Багатозверненьякіпід чассвят,такіпісляних,такібезних.Тобто,відсотокдоситьвисокий.Ібагатоважких"-говоритьексперт.

Чомутака розбіжність?Можливо,тому,щоукраїнці,колибачать,щоціни йдуть угору,дістаютьіз засіківсвоїчудо-апарати?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Наталя незтих,хтоцікавитьсяалкоголем.Великародина,величезне господарство.Спиртнепотрібнотількинасвята.Але,якщоцінинаалкогольщепідростуть,Наталя,якітисячііншихукраїнців,витрепилзсамогоннихапаратів.Іжоденсайтцього незафіксує.

Сьогоднішняцінапляшкигорілкидорівнюєвартостітижневогоабонементав невеликійспортзал.Абочудовогобукетаквітів.Абоквиткавсусіднє містозпрекраснимстаровиннимзамком.Вибірє.

Нагадаємо, на початку вересня Кабмін підвищив мінімальні оптові і роздрібні ціни на алкоголь

Реклама

Раніше сайт "Сегодня" розбирався, чому алкогольні напої і тютюнові вироби продовжують дорожчати і чого чекати далі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти