Чому в Україні різко просіла економіка і яка роль війни на Донбасі: інфографіка

17 вересня 2015, 08:30

Павло Кухта

ВВП падає в тому числі через конфлікт і зруйновану інфраструктуру

Реклама

Економіка України дуже постраждала від потрясінь 2014-2015 років – в 2014 році ВВП країни впав на 6.8% порівняно з 2013 роком (без урахування Севастополя і Криму), а в 1-му кварталі 2015 обвалився на 17.2% порівняно з 1 м кварталом 2014 року. Після дворічного періоду стагнації в 2012-2013 роках, викликаного поганою кон'юнктурою світових цін на сталь на фоні прогресуючої корупції та відсутності реформ, таке падіння стало особливо болючим.

__02

Джерело: Державна служба статистики, власні розрахунки

Однак, за страшними цифрами ховається дуже серйозна відмінність між масштабами спаду на охопленій війною території Донбасу і в решті частини України, де життя залишилося мирним. Економіка Донбасу втратила в 2014 році 35% в порівнянні з 2013 роком – притому, що серйозні порушення економічного життя почалися в регіоні лише з початком активної фази військових дій в травні. У той же час, спад на решті території України склав в цей період лише 1.9% – цілком помірна і терпима, на фоні війни, рецесія. З 6.8% падіння ВВП країни в 2014 році лише 1.6% припало на частку її неохоплених війною регіонів, решта 5.2% ставляться до руйнування економіки Донбасу.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?

__03

Реклама

Джерело: Державна служба статистики, власні розрахунки

Лише в 1-му кварталі 2015 року, економіка неохопленої війною частини країни зазнала сильного просідання – з 17.2% падіння ВВП, на її частку припало 8.9%, що було викликано панікою через сильну девальвацію і ефектом високої бази порівняння з ще довоєнним ВВП 1-го кварталу 2014 року. Однак, і тут основний збиток поніс Донбас – на частку Донецької та Луганської областей припадає вся друга половина падіння ВВП країни: 8.3%. Враховуючи очікуване в другій половині року економічне відновлення на неокупованій частині України, річна динаміка ВВП цих регіонів, найімовірніше, знову буде помірно-негативною, в той час як в Донецькій і Луганській областях за підсумками року буде зафіксовано глибокий спад.

Фактично, за загальними високими цифрами економічного спаду в Україні ховаються два різні явища – руйнування внаслідок російської інтервенції економіки Донецької та Луганської областей і помірна рецесія у всіх інших регіонах країни, до яких ця інтервенція, зупинена на Донбасі, не змогла дотягнутися.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти