Переговори з кредиторами України пройшли безуспішно – Мінфін

8 червня 2015, 10:28

Згоди в питанні реструктуризації боргу немає

Спеціальний комітет, який представляє комерційних зовнішніх кредиторів України, відмовляється міняти свою пропозицію про реструктуризацію боргу, яке Міністерство фінансів раніше вважає неприйнятним.

Реклама

"Пропозиція комітету, що полягає в перекладанні їх вимог на рахунки Національного банку України, неприйнятно, оскільки це передбачає використання для сплати за боргами резервів Національного банку, що є явним порушенням законодавства України і в цілому суперечить найкращим практикам центральних банків", – повідомили в Мінфіні.

Мінфін нагадує міжнародним зовнішніми кредитами про необхідність розпочати діалог про належне розподіл між кредиторами боргового тягаря, яке відповідало б цілям діючої програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду.

Міністр фінансів Наталія Яресько висловила готовність безпосередньо зустрітися з кредиторами і закликає комітет кредиторів відмовитися від штучних і контрпродуктивних бар'єрів в переговорах і почати більш конструктивний діалог.

Найбільші власники українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Крім цього, Росія вимагає виплати $ 3 млрд в кінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.

В тренді
Доставка пенсій через "Укрпошту" все-таки залишиться, але не скрізь
Реклама

Комітет кредиторів 18 травня повідомив, що складається з фондів, керованих або представляються BTG Pactual Europe LLP, Franklin Advisers Inc., TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, Inc., і постійно контактує з іншими власниками українських єврооблігацій, а всі разом вони володіють більше $ 10 млрд українського боргу. Кредитори знову наполягали на відмові списання боргу.

У свою чергу уряд України для активізації переговорів 19 червня провело через Раду закон, який надає йому право припиняти виплати за боргами, включеним в периметр реструктуризації. Закон набув чинності 31 травня.

Комітет кредиторів висловив розчарування підсумками переговорів 5 червня, вказавши, що його останнє, травневе, пропозиція означає для Києва зниження виплат по боргу на $ 15,8 млрд, що навіть вище, ніж вимагає Міжнародний валютний фонд ($ 15,3 млрд за 4 роки).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти