"Сумні" субсидії та побори в школах: Данилюк розповів МВФ про ситуацію в Україні

27 вересня 2017, 10:55

Ксенія Капустинська , Борис Васильківський

Мінфін і Фонд впевнені, що українській владі не можна припиняти реформи

Україна повернулася до економічного зростання, проте це було непростим завданням, а попереду ще багато роботи. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю, опублікованому Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Реклама

"Минулого року ми повернулися до зростання. Це була важка робота, оскільки все, що могло піти проти нас, мало місце: військова агресія, економічна агресія, політичні заворушення після революції і нестійкі сировинні ринки. Все це залишило країну в дуже поганому стані. Але ми повернулися до зростання, тому що за останні три роки ми зосередилися на реформах", – заявив Данилюк.

Міністр зазначив, що зараз країна знаходиться лише в середині програми розширеного фінансування МВФ, а тому головне завдання влади – просувати реформи вперед. За його словами, жителі України ще не відчули результатів проведених реформ.

"Це пов'язано з тим, що спочатку доходи знижувалися через економічний спад і знецінення національної валюти. Проте, нам довелося проводити непопулярні реформи. Наприклад, в результаті реформи енергетичного сектора, яка включала підвищення рівня газу до ринкового рівня, понад 50% українців тепер отримують субсидії. Знати, що більше половини населення не можуть дозволити собі платити за свої комунальні послуги, – це досить сумно, але це реальність", – поскаржився Данилюк.

За його словами, саме тому зараз не можна зупиняти реформи.

Реклама

"Ситуація поліпшується, але все ще крихка. Ми не можемо зупинитися на півдорозі. Ми повинні продовжити структурні реформи, щоб відродити нашу економіку. В результаті підвищиться рівень життя", – впевнений Данилюк.

"Знати, що більше половини населення не можуть дозволити собі платити за свої комунальні послуги, – це досить сумно, але це реальність", – заявив Данилюк

Також голова українського Мінфіну перерахував інституційні реформи і економічну політику, які, на його думку, потрібні Україні, щоб досягти вищого рівня життя.

"Рецепт полягає в тому, щоб завоювати довіру, і чим раніше люди почнуть відчувати результати реформ, тим краще. Це не обов'язково повинні бути економічні реформи", – сказав Данилюк і наголосив на важливості реформи охорони здоров'я і освіти, які не входять до програми МВФ.

ДОВІДКА

"Реформа охорони здоров'я вкрай необхідна, оскільки якість охорони здоров'я в країні дуже низька. Теоретично, медицина безкоштовна, але на практиці вона надзвичайно дорога через неофіційні платежі лікарняним працівникам, тому мало хто може собі це дозволити", – вважає Данилюк.

Реклама

Данилюк зазначив, що реформа охорони здоров'я дозволить законодавчо закріпити і високі стандарти медобслуговування в Україні, і гідну зарплату медпрацівників.

"Така реструктуризація буде пов'язана з грошима з приватного сектора, але ми стежитимемо, щоб люди, які не можуть дозволити собі медико-санітарну допомогу, також могли отримати доступ до неї", – розповів міністр і додав, що для виконання цієї мети буде введена практика гарантованого державою пакету страхування.

"Теоретично, медицина безкоштовна, але на практиці вона надзвичайно дорога", – зазначив Данилю.

"Як і в сфері охорони здоров'я, в повсякденному житті також спостерігається корупція в освіті. Батьки повинні платити за деякі речі, за які вони не повинні платити, тоді як держава витрачає багато грошей на те, щоб підтримувати свою систему освіти. Зараз ми міняємо механізми фінансування і переходимо від фінансування шкільних і університетських будівель до фінансування послуг, які ці школи і університети надають", – зазначив міністр фінансів.

Також Данилюк та представник МВФ Йоста Люнгман обговорили проект реформи Державної фіскальної служби (ДФС) в Україні, повідомила прес-служба Мінфіну. Данилюк і Люнгман визнали позитивним просуванням в податковій сфері запровадження автоматичного реєстру відшкодування податку на додану вартість (ПДВ).

"Однак без зміни структури роботи фіскальних органів подальші кроки будуть недостатньо ефективними", – підкреслили в українському відомстві.

Реклама

Як повідомлялося, 14 вересня МВФ озвучив поточні вимоги до України. Виконання завдань за планом реформ дасть країні можливість отримати п'ятий транш у рамках програми розширеного фінансування (EFF).

При цьому Національний банк України розраховує, що Україна до кінця року отримає 2 мільярди доларів траншу від МВФ. Міністерство фінансів також сподівається, що країна отримає черговий транш кредиту від МВФ поточного року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти