Робота з МВФ важливіше для України, ніж євробонди – Fitch

22 вересня 2017, 17:25

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Міжнародне агентство застерегло Кабмін від гальмування реформ

Повернення України на міжнародний ринок облігацій покращує ситуацію з прийдешніми виплатами за державним боргом. Однак офіційні кредитори – головним чином Міжнародний валютний фонд (МВФ) – залишаються наріжним каменем зовнішнього фінансування України і підкріплюють проведення реформ. Про це повідомила прес-служба міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Реклама

"Високий попит свідчить про прогрес, досягнутий українською владою в усуненні економічних дисбалансів і зміцненні макроекономічної політики країни. Угода знижує ризик рефінансування, оскільки частина виручки буде використана для викупу 1,6 млрд дол. Облігацій з терміном погашення в 2019 і 2020 роках. І це ще більше збільшить резерви, які в серпні зросли до 18 млрд дол.", – зазначили в агентстві.

Fitch впевнене, що стійкий доступ до ринку облігацій поліпшить гнучкість зовнішнього фінансування, але поки Україна не відновить репутацію, міжнародна підтримка залишиться ключовим джерелом платіжного балансу і бюджетного фінансування.

"Ми вважаємо, що програма МВФ також підкріплює динаміку реформ, які сприяли поверненню України на ринок облігацій і допомогли забезпечити підтримку з боку інших кредиторів з офіційного сектора. Подальші виплати в рамках програми розширеного фінансування залежатимуть від зусиль уряду", – заявили в Fitch.

Агентство вважає, що уповільнення реформ представляє ризики, проте зміни необхідні для зменшення дефіциту українського бюджету. "Ми вважаємо, що уряд, як і раніше, прихильний реформам... Однак збереження динаміки в таких областях, як приватизація і боротьба з корупцією, може виявитися складним завданням. ...Підхід до виборів 2019 року також ще може вплинути на динаміку реформ", – пояснює агентство .

В тренді
Гречка більше не дорожчатиме. На якій позначці завмерла ціна за кілограм
Щоб зробити крупу більш корисною, обсмажте її на пательні
Реклама

Як раніше зазначали експерти, одним з ризиків виходу України на міжнародний ринок капіталу є можливе гальмування реформ. Раніше важливим стимулом для їх проведення була пріоритетність отримання траншів від МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Нагадаємо, Україна випустила дебютні після реструктуризації 2015 року єврооблігації, розмістивши 3 млрд доларів 15-річних паперів за ставкою 7,375% річних, які будуть амортизовані чотирма рівними траншами в 2031-32 рр. Основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 млрд дол. виступили інвестори з США (46%) і Великої Британії (36%))

Частина коштів, отриманих від розміщення, буде використана для викупу номіналу єврооблігацій 2019 року (з купонною ставкою 7,75% річних) в розмірі 1,2 млрд доларів (з 1,8 млрд доларів, що знаходяться в обороті) і єврооблігацій 2020 р. (також зі ставкою 7,75%) в розмірі 0,4 млрд доларів (з 1,8 млрд). Папери будуть викуплені за ціною 106% від номіналу (2019 р.) і 106,75% (2020 р.), а розрахунки очікуються 25 вересня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти