НБУ чекає нових кредитів МВФ для України

20 квітня 2018, 10:32

Національний банк розрахував, скільки грошей потрібно залучити найближчими роками

Прогнози Національного банку (НБУ) будуються на припущенні, що 2020 року Україна почне отримувати кошти за новими програмами Міжнародного валютного фонду (МВФ) і ЄС. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Реклама

"Ключовим припущенням прогнозу є співпраця з МВФ за програмою EFF 2018 року і підписання нової програми 2020 року", – вважають в Нацбанку.

Згідно зі звітом регулятора, 2018 року за чинною програмою розширеного фінансування EFF Нацбанк очікує надходження від МВФ траншу на 2 млрд доларів, а також отримання 0,6 млрд доларів кредиту від ЄС і 0,8 млрд доларів – від Світового банку.

Також НБУ розраховує на кілька випусків України євробондів. "Після успішного повернення в 2017 році уряду на ринок єврооблігацій, в 2018 – 2020 роках очікується продовження розміщень: 2,5 млрд доларів, 1,5 млрд доларів і 2,5 млрд доларів відповідно", – вказує Нацбанк.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Регулятор вважає, що розміщення єврооблігацій дозволить рефінансувати частину зовнішнього державного боргу, пік виплат за яким припадає на 2019 – 2020 роки.

Реклама

За прогнозами НБУ, міжнародні резерви України зростуть до 21,6 млрд доларів або 3,7 місяця імпорту майбутнього періоду на кінець 2018 року. "Однак в 2019 і 2020 роках очікується формування дефіциту зведеного рахунку платіжного балансу, внаслідок чого до кінця 2020 року резерви знизяться до 20 млрд доларів, або 3,2 місяця імпорту майбутнього періоду. Це дозволить зберегти доступ до міжнародних ринків капіталу", – заявляє НБУ.

Як відомо, вже рік Україна живе без грошового підживлення з боку Фонду — четвертий транш від МВФ Україна отримала в квітні 2017 року При цьому, на думку представників Нацбанку, головна загроза для співпраці України і МВФ – відсутність структурних реформ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти