НБУ погіршив прогноз по інфляції через зростання "мінімалки"

26 січня 2017, 14:14

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

У Нацбанку не захотіли пом'якшувати монетарну політику і знижувати облікову ставку

ПравлінняНаціональногобанкуУкраїни(НБУ)ухвалило рішеннязалишитиобліковуставкунезмінноюнарівні14%річних,алепереглянувпрогнозінфляціїна 2017 рікз8%до9,4%.

ЯкпоясниливНБУ,збереженняобліковоїставкипов'язанознеобхідністюнівелюватиінфляційніризикидлядосягненняцілейпоінфляціїв2017 – 2018роках
.

Реклама

У тойжечас,прогнозінфляціїна 2017 рікпереглянутийз8%до9,1%.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

"Перш за все – через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з початку року. Це рішення уряду відіб'ється на рівні інфляції як безпосередньо через збільшення споживчого попиту населення, переважно на продовольчі товари і собівартості продукції, так і опосередковано через інфляційні очікування українців", – пояснили в прес-службі НБУ.

У той же час, за словами глави НБУ Валерії Гонтарєвої, ситуація з націоналізацією ПриватБанку не вплинуло на інфляцію.

Збільшення споживчого попиту і собівартості виробництва формуватиме додатковий тиск на основні компоненти інфляції в 2017 році: відповідно, базова інфляція виросте до 6,3%, а інфляція сирих продуктів – до 7%, вважають в НБУ.

Крім того, інфляція в річному вимірі буде залишатися високою протягом перших трьох кварталів завдяки дії ефекту статистичної бази. Вона повернеться до однозначного рівня лише в IV кварталі 2017 року, прогнозує Нацбанк.

"У той же час Національний банк поки не вважає за доцільне застосовувати інструменти монетарної політики для приведення прогнозу інфляції до 8% (центрального значення цільового діапазону). Адже це могло б привести до необґрунтованої волатильності ринкових процентних ставок і інфляції в майбутньому, а також загальмувати зростання економіки, яка виходить з кризи", – додали в НБУ.

Прогноз інфляції 2018 рік залишається без змін на рівні 6%.

Нагадаємо, споживча інфляція стрімко сповільнилася в 2016 році до 12,4% (з 43,3% в 2015 році), що відповідало прогнозам Національного банку. Таким чином, Національний банк досяг мети щодо інфляції, визначеної Стратегією монетарної політики на 2016-2020 роки
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти