Курс долара в Україні сповільнить зростання – експерт

26 січня 2017, 11:43

Глава інвестиційної компанії прогнозує девальвацію гривні в 2017 році в межах 10%

Середньорічна девальвація гривні, що склала в 2016 році 15%, в 2017 році сповільниться і складе до 10%. Такий прогноз дав сьогодні глава інвестиційної компанії Dragon Capital і президент Європейської бізнес асоціації Томаш Фіала.

"У поточному році очікуємо девальвацію в однозначних цифрах. Середньорічний курс може бути в межах 27,5-28,5 грн за 1 долар США", – сказав він на конференції ЄБА в Києві.

Фіала нагадав, що в 2016 році середньорічний курс гривні ослаб до 25,55 грнда 1 долар, в 2015 році до 21,83 грн за у долар.

Він також додав, що Нацбанк навряд чи дозволить гривні зміцнюватися істотно вище 27 грн за долар, щоб тримати дефіцит поточного рахунку в межах 3% ВВП і докупити резерви порядку 1,5 млрд доларів США.

Говорячи про зростання економіки, глава Dragon Capital прогнозував його прискорення в 2017 році до 2,5% з 1,8% в 2016 році.

Як повідомлялося, сьогодні, 26 січня, офіційний курс долара склав 27,2 грн, знизившись в порівнянні з вчорашніми значеннями на 3 копійки, і таким чином повернувшись на рівні двотижневої давності
. Долардешевшаєвжешістьднівпоспіль.

Реклама

Нагадаємо,експертикажуть,щозниженнякурсудоларабулоочікувано,але не виключаютьновогопідвищеннявжевлютому.

Прицьому,НаціональнийбанкУкраїни(НБУ)очікує уповільнення інфляціїізниженняпроцентнихставокв 2017 роціівсередньостроковійперспективі.

Раніше РадаНБУназвалапричиниобвалу гривні. В НБУ пояснили, що  попитнаіноземнувалютуперевищуєїїпропозицію піддієюситуативнихчинників.Апрем'єр-міністрУкраїни ВолодимирГройсманзапевнив,щодевальваціягривніноситьсезонний характер.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Економістиназиваютькількапричинпадіннягривні:попитнасировиннихринкахзнижується,українціменшезаробляютьзарахунокекспорту,крімтого,доларидоводитьсявитрачатинапокупкуенергоресурсівіпогашеннякредитів.На думкуфахівців,курсстабілізуєтьсявжепіслялютого.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти