"Нафтогаз" направив "Газпрому" пропозиції щодо перегляду контракту

29 липня 2014 3:29

Про всі пропозиції української сторони щодо перегляду договору не повідомляється

НАК "НафтогазУкраїни" направивВАТ"Газпром" (РФ)листз пропозиціямипро перегляд контрактупро обсягита умови транзитуприродногогазу черезтериторіюкраїни з2009по2019 роки,повідомивглаваправління українськогодержхолдингуАндрійКоболєв.

"Нацього тижня минаправилилисту ВАТ "Газпром" з вимогоюзмінититранзитнийконтракт.Цей процестакож розпочато",- сказав він вефірі програми"Свободаслова" наICTV упонеділокввечері.

У той жечас глава"Нафтогазу" неповідомивпро всі пропозиціїукраїнської сторони щодоперегляду договору.

"Однимз елементівзмінитранзитногоконтрактує внесенняпевнихзмінв методикуобліку газу,де вінбудевраховуватися,як це будеконтролюватися",- додавА.Коболев.

Як повідомлялося,"НафтогазУкраїни" неодноразовокритикувавтранзитнийконтрактз "Газпромом"від 19 січня 2009роки завідсутність гарантійобсягів транзитуіумови "бериабо плати".Крімтого, останнім часомКиївпорушив питанняпро переглядставкитранзиту,вважаючи їїзаниженою.Українатакожпропонуєперенеститочку прийомуєвропейськими споживачамиросійського природногогазу на російсько-український кордон.

Ранішеглава "Нафтогазу" АндрійКоболєвне виключав,що у разі відмови"Газпрому" відпереговорів щодо змінитранзитногоконтракту,український держхолдингможе звернутисядо Стокгольмського арбітражу.

За йогословами, крімставоктранзитувУкраїніє рядсерйозних зауваженьдо інших,у тому числі,технічних моментівконтракту.Наприклад,він не дозволяє"НафтогазуУкраїни"чітко прогнозуватиобсяг транзитунанайближчі періоди.

НАК "НафтогазУкраїни" об'єднує найбільшінафтогазовидобувніпідприємства країни,є монополістомз транзиту і зберіганняприродногогазу в підземнихсховищах,атакож з транспортуваннянафтитрубопровіднимтранспортом потериторіїУкраїни.

Реклама

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти